Poprvé v knihovně

Dosud jste neměli možnost setkat se s prostředím knihoven na MU? Zde najdete jednoduchý přehled, který vám pomůže zorientovat se ve kterékoli knihovně MU od prvního kroku registrace do knihovny až po navrácení zapůjčené literatury.

Knihovny Masarykovy univerzity fungují jako jednotný celek a nedisponují centrální knihovnou. Masarykova univerzita má deset hlavních (fakultních) knihoven na různých místech v Brně. Po registraci do jakékoli z nich můžete využívat služeb všech.

Registrace

Registrovat se lze online anebo osobně na výpůjčním pultu v každé z fakultních knihoven. Pro studenty a zaměstnance MU je registrace do knihovny bezplatná a vztahuje se na celou univerzitu a všechny knihovny MU. 

Půjčování a vracení

Jaké jsou možnosti půjčování a vracení knih a další se dozvíte zde.

Zajímavosti

  • Knihovny MU obsahují více než 1,8 milionu knih, z nichž více než šest set tisíc je ve volném výběru (uživatel si je může sám vyhledat v přístupných regálech)
  • K dispozici je více než dvacet tisíc elektronických odborných a vědeckých časopisů
  • Knihovny MU zaměstnávají celkem více než sto knihovnic a knihovníků
  • Knihovny MU registrují přes padesát tisíc čtenářů (především studentů a zaměstnanců MU, ale také řadu externích uživatelů)
  • Vedle tištěných dokumentů zajišťují knihovny MU pro své uživatele i velké množství odborných elektronických informačních zdrojů ze všech oborů pěstovaných na MU
  • Knihovny nabízí referenční a informační služby, provozují počítačové studovny a týmové studovny pro skupinovou práci studentů, poskytují tiskové, kopírovací a skenovací služby, nabízí Wi-Fi připojení a další

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.