Webová aplikace Kompas umí nová kouzla!

Kompas je webová aplikaci pro zobrazení plánů budov a místností (ale také dalších informací o nich) Masarykovy univerzity. A zrovna v květnu se v něm objevilo několik novinek, které vylepšují a rozšiřují jeho funkce. Jaké to jsou?

5. 5. 2021

Aplikace Kompas je autentizovaná, přístup k ní tak mají zaměstnanci a současní studenti MUNI. A na jakých nových funkcích jsme v Kompasu zapracovali?

• Přidání areálů k budovám a vnějším plochám
  • Přidání adres k budovám (obyčejné i korespondenční)
  • Rozšíření dat Katastru nemovitostí, pod které spadá:
    • nová vrstva Katastrální území
    • katastrální území a parcely MU jsou nyní klikatelné (vč. zobrazení v detailu a URL řádku)
  • rozšíření možností nastavení správce vrstev Zobrazit pouze venkovní zařízení – které přidá do mapy pouze venkovní zařízení TP v úrovni terénu a umožní jejich zobrazení při větším oddálení
  • rotace mapy
  • proklik do Registru budov a místností v Informačním systému MU.

Mimo tyto novinky jsme ještě upravili identifikaci překrývajících se zařízení technologického pasportu. Také jsme do bubliny v mapě přidali typ označeného objektu a zohlednili možnost přiblížení stránek v prohlížeči. To vše, aby se uživatelům s Kompasem lépe pracovalo a mohli si vyhledat ještě více informací o prostorách Masarykovy univerzity.