Využijte online registraci do Moravské zemské knihovny

Nově stačí studentům MU pouze pár kliknutí pro registraci online v Moravské zemské knihovně (MZK). Využít mohou registrační formulář a univerzitní účet, poté mohou ihned začít využívat služby knihovny.

18. 10. 2021

Studenti Masarykovy univerzity tvoří více než polovinu všech vysokoškolských studentů zaregistrovaných v MZK. Obě organizace tak tento rok podepsaly memorandum o spolupráci nejen na poli vědy a digitalizace, ale také co se týče služeb. Díky tomu je nově zpřístupněná možnost registrace pomocí EduID (univerzitního účtu) nejen pro studenty, ale i zaměstnance MU – a také registrace zdarma čtenářům do 20 let včetně, což se týká především studentů prvních ročníků.

Při registraci se údaje předvyplní (kvůli propojení MZK s MU) a stačí pouze zaplatit registrační poplatek. Registrační formulář je zatím spuštěn jen v pilotním režimu. Ihned po registraci můžete začít využívat online služby knihovny včetně využití elektronických zdrojů či objednávání knih.