Skupinové místnosti Breakout rooms a další novinky v MS Teams

Výuka na univerzitě bude i v roce 2021 nadále online, proto ačkoli možná některé vychytávky už znáte, podívejte se na přehled všech užitečných novinek, které jsou v MS Teams k dispozici.

11. 1. 2021

Skupinové místnosti – Breakout rooms

Na skupinové místnosti se už od počátku masivnějšího využívání MS Teams dlouho čekalo. Vývojáři Microsoftu koncem roku 2020 uživatele vyslyšeli a přichystali pro ně tzv. breakout rooms, které jsou k dispozici pro desktopovou i mobilní aplikaci. Tyto skupinové místnosti může zapnout v naplánované schůzce pouze organizátor schůzky, který také může vybrat počet místností od 1 do 50, do kterých účastníky rozřadí automaticky nebo ručně.

Jak vytvořit skupinové místnosti?

Po volbě tlačítka Vytvořit místnosti se zobrazí na pravé straně předvytvořené místnosti a po kliknutí na boční šipku u místnosti také účastníci, kteří se v ní nacházejí. Jakmile je organizátor připraven, kliknutím Spustit místnosti otevře jednotlivé hovory. Účastníci jsou upozornění hláškou, že budou přesunuti do jiné místnosti, kde také mohou kromě hovoru i chatovat.

Organizátor schůzky se může také přemísťovat mezi místnostmi, přejmenovat je nebo některé zrušit. A přes 3 tečky u Skupinových místností může do všech místností napsat oznámení s vysokou důležitostí. Pro ukončení hovorů místností stačí pouze kliknout na Zavřít místnosti.

Nové připojovací okno do hovoru

Novinkou je také nový vzhled okna připojování do hovoru, které se zobrazuje na desktopové aplikaci. Nejprve je potřeba vybrat možnost zvuku, aby se zaktivnilo tlačítko připojit se do hovoru. Pozor na volbu možnosti Nepoužívat zvuk, která ztlumí i příchozí zvuk.

Nechci být rušen aneb Nastavení trvání stavu

Nechcete být rušeni nenadálými online hovory nebo se potřebujete soustředit na práci, ale obáváte se, že na změnu stavu zapomenete a nikdo se vám nedovolá? Ve webové i desktopové aplikaci máte nově možnost nastavit dobu trvání vámi zadaného stavu.

Kvíz v průběhu schůzky

Co takhle překvapit účastníky schůzky připraveným kvízem? Po vytvoření schůzky totiž můžete přes tlačítko Přidat kartu vybrat aplikaci Forms, kde jste si ještě před schůzkou nachystali požadované otázky. Při schůzce se vám v horním menu zobrazí ikonka aplikace Forms a jako prezentující máte možnost spustit hlasování pro všechny účastníky hovoru. Následně pak můžete uzavřít hlasování a také exportovat výsledky.

Upozorňujeme, že u schůzek přes kanál týmu kartu dopředu nelze přidat, ale v rámci chatu schůzky můžete přidat hlasování, které se tvůrci ukládá do aplikace Forms.

Abychom si lépe rozuměli – potlačení šumu v hovoru

Konec nechtěnému hluku okolí a dalším rušivým zvukům v pozadí při hovorech v Teams. Desktopová aplikace nově nabízí potlačení šumu v hovoru – vyzkoušejte sami!

MS Teams – pro online práci a studium

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.