Pro učitele: Jak si založit schůzku v MS Teams přímo z IS MU

Nově mohou pedagogové zakládat události pro výuku v MS Teams rovnou v Informačním systému. Možnost ocení především ti učitelé, kteří nepotřebují trvalý prostor, kde by se studenty chatovali, ale stačí jim jen online schůzky pro přednášky a cvičení. Vše si zadají a vytvoří přímo v IS MU.

19. 2. 2021

Upozorňujeme, že vzhledem ke způsobu založení existují určitá omezení těchto schůzek. Například:

• není možné měnit nastavení schůzky
  • nelze stáhnout prezenční listinu
  • nelze zakládat skupinové místnosti „Breakout rooms“
  • při nahrávání videa je omezení pouze na účastníky schůzky, ostatní studenti nemají možnost nahrávky přehrávat
  • schůzky se nezobrazí v kalendáři v MS Teams
  • nebo se musíte o rozeslání pozvánek (mailů) postarat sami

Doporučujeme proto, abyste si nejprve promysleli, jestli se se studenty budete setkávat v rámci týmů v MS Teams, anebo týmy nepotřebujete. Přímé zakládání událostí přes IS MU je výhodné například pro předměty, kde přednáší každou přednášku jiný odborník (časté například na právnické nebo lékařské fakultě.)

Kolegové z IS MU si pro vás připravili dvě instruktážní videa, kde vám ukážou, kde si schůzky v Informačním systému zakliknete a také jak založíte týmy v MS Teams přímo přes IS MU.

Naplánování schůzky MS Teams přímo z IS MU

Vytvoření a naplnění týmu MS Teams pomocí IS MU