Nová verze Peruna umožňuje vylepšené hromadné zakládání účtů

Aktualizace Peruna přinesla několik vychytávek pro jednodušší správu identit a řízení přístupů ke službám. Nová verze umožňuje například hromadné zakládání sponzorovaných účtů či nastavení jejich expirace.

17. 12. 2020

Podpora hromadného přidávání sponzorovaných účtu z formátu CSV

Nově jsme vylepšili způsob, kterým je možné hromadně založit sponzorované účty. Formát vstupu je CSV a podporované informace jsou znázorněné. Při této metodě se hesla generují automaticky nebo je možné zaslat uživatelům požadavek pro vyplnění hesla a aktivaci účtu. Nechybí ani možnost nastavit datum expirace účtu.

Možnost nastavit expiraci sponzorování

Novinkou je také možnost nastavovat jednotlivým sponzorovaným účtům, ale také i těm, které jsou zakládány hromadně, datum expirace. Expiraci je možné nastavit, respektive upravit i později, a to jednoduše na přehledu o uživateli.

Přehlednější informace na profilu uživatele

Důležité a nejčastěji hledané informace jsou dostupné na přehledové stránce uživatele v jednotlivých kartách. Je tak možné získat informaci, jestli je daný uživatel sponzorovaný a kdo ho sponzoruje, datum jeho expirace v organizaci, popřípadě je možné odeslat požadavek pro resetování hesla.

E-mailový požadavek na reset hesla pro sponzorovaného uživatele

V případě, že uživatel zapomene heslo, může požádat svého sponzora o vygenerování požadavku pro změnu hesla. Reset hesla najdeme na přehledové stránce o uživateli.

Požadavek na vyplnění hesla samotným uživatelem

Při zakládání sponzorovaných účtů jsme přidali možnost poslat požadavek na vyplnění hesla samotnému uživateli. Tento krok si můžeme představit jako dokončení registrace ze strany uživatele.

Rychlé akce

Pro zjednodušení některých operací jsme přidali rychlé akce do tabulky pro sponzorované účty.

Další relevantní novinky

  • Nové API pro „account activation“ správu s odkazem pro nastavení/resetování nového hesla
  • Přidán CLI příkaz pro výpis, nastavení a úpravu sponzorovaných účtu

Úplný seznam novinek v této aktualizaci najdete na této stránce.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.