Skenujte dokumenty pomocí OneDrive ve vašem telefonu

Zavřené budovy univerzity nás vyhnaly pracovat a studovat do našich domovů. Ne každý má však ve své domácnosti kancelářské vybavení, jako jsou tiskárny a skenery. A právě skenování jde jednoduše vyřešit díky mobilní aplikaci OneDrive z balíčku Office 365.

23. 11. 2020

Co je skenování OneDrive?

Malá vychytávka, která potěší. S mobilní aplikací OneDrive můžete snadno skenovat fyzické dokumenty či třeba vaše poznámky a náčrty na papíru otevřením aplikace a klepnutím na ikonu fotoaparátu. Po naskenování (vyfocení) OneDrive digitalizuje obrázek do souboru PDF, který pak můžete uložit, sdílet nebo označit pomocí textu, obrázků nebo kresby a psaním rukou. Jakmile naskenované  položky uložíte na OneDrive, budete k nim mít přístup odkudkoli z jakéhokoli zařízení a můžete je poslat komukoli chcete.

Využít můžete také vícestránkové skenování, kdy můžete zachytit maximální počet 10 stránek nebo obrázků najednou.

Tipy pro skenování pomocí aplikace OneDrive

Funkce skenování OneDrive vám pomůže zjednodušit práci a studium a zabezpečit digitální soubory na jednom místě. Podívejte se na tipy a některé z mnoha dalších způsobů, jak můžete aplikaci využít. Například pro:

  • naskenování psaných poznámek na papíru a odeslání je online nebo e-mailem
  • pořizování snímků a poznámek z tabule (pokud používáte při práci whiteboard)
  • naskenování účtenek, pokud je to při vaší práci potřeba
  • naskenování a uložení důležitých dokumentů pomocí aplikace Personal Vault; tzv. osobní trezor OneDrive, kam můžete ukládat citlivé dokumenty osobní povahy – např. kopie pasu, řidičského průkazu a karty pojištění
  • naskenování starých (nedigitálních) fotografií – a sdílení třeba s přáteli a rodinou
  • pokud potřebujete poslat podepsaný dokument a máte možnosti si jej vytisknout, tak jej podepsaný pak můžete naskenovat a poslat

Návod na nainstalování aplikace


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.