Nafouknutí schůzek a jiné novinky v MS Teams

Další nové funkce v MS Teams přináší například zvýšení limitu schůzky až na 1000 aktivních účastníků, možnost získání zpětné vazby od studentů přímo po výuce nebo třeba přidání zadání úkolů a prací přímo do kalendáře.

19. 5. 2021

Zvýšení limitu schůzek z 300 na 1000 účastníků

Nově je možné pořádat schůzky až pro 1000 aktivních účastníků. Nejsou svými možnostmi nijak omezeni, stejně jako doposud může každý účastník zapnout mikrofon a hovořit, používat chat, reakce či sdílet obsah. Pro tyto schůzky je však potřeba mít licenci A3, kterou si jednoduše zakliknete u sebe INETu. Mrkněte se i na další jednotlivé limity v Teams.

Co říkají studenti na vaše lekce? Zjistěte jejich zpětnou vazbu

Abyste jako vyučující mohli svou výuku zlepšit, je důležitá mít od studentů především zpětnou vazbu. V týmu typu třída tak můžete využít novou aplikaci Reflect, která sbírá právě názory studentů přímo po skončené hodině.

A jak si ji přidat? Jednoduše přes Novou konverzaci v týmu, kde kliknete na tři tečky (Rozšíření zpráv) a zadáte Reflect. Pak už jen zvolíte požadovanou otázku a pošlete.

Zkraťte si URL u formuláře

Děsí vás pří sdílení URL odkazu formuláře nebo kvízu jeho délka? Už nemusí. Při sdílení je totiž nově k dispozici zatrhnutí Zkrácení adresy ULR. Více informací najdete v návodu tady.

TIP
Na univerzitě máme vlastní univerzální zkracovač dlouhých URL adres, který je k dispozici v Portálu a vytváří zkrácené podoby ve formátu https://muni.cz/go/_zkratka_.

Využijte možnost „Zadání“ přímo do kalendáře

Používáte funkci Zadání v týmu při práci se studenty? Oceníte novinku, díky které můžete přidat toto Zadání i jako událost do kalendářů studentů. A to buď jako Zadání se vším všudy, nebo jako připomenutí, že mají práci/úkol odevzdat.

MS Teams – pro online práci a studium