Kyberkompas, jedinečný kurz kyberbezpečnosti

Jak se nenechat ošálit v kyberprostoru či jak vytvořit bezpečné heslo? Online kurz Kyberkompas představuje praktické rady a návody, díky kterým se o sebe v kyberprostředí lehce postaráte.

Experta na kyberbezpečnost z vás (zatím) neuděláme, ale naučíme vás, jak se zodpovědně a bezpečně chovat v prostředí online světa a jak se vyhnout nástrahám, které v něm na vás čekají.

Jak se nenechat napálit v kyberprostoru?

V kurzu vás čeká 5 témat týkajících se např. zabezpečení zařízení či základů bezpečné komunikace a naučíte se, jak si vytvořit silná hesla či jak se ubránit manipulativním technikám tzv. sociálního inženýrství. Na závěr pak v extra lekci najdete shrnutí, vlastně takový kybertahák, ke kterému se můžete v budoucnu vracet ve chvílích nejistoty.

5 lekcí po 15 minutách

Nečekejte nekonečně dlouhé prezentace a nudné ajťácké texty. V úvodu každé lekce se hned dozvíte, o čem bude a kolik času vám to zabere. Pro aktivnější zájemce jsou připraveny i drobné výzvy a náročnější úkoly.

Na přípravě online kurzu se podíleli experti z kyberbezpečnostního týmu CSIRT-MU, ale i odborníci z různých jiných oblastí od pedagogiky po design. Kurz je díky tomu srozumitelný všem (nejen) z široké univerzitní veřejnosti a pravidla a rady, které se zde naučíte, jsou natolik univerzální, že je budete moct využít i v osobním životě.

Tak na co ještě čekáte? Pojďme na to :)

Chci začít s kurzem!