Přes 215 tisíc online knih pro studenty a pedagogy

Národní knihovna ČR s Moravskou zemskou knihovnou dočasně zpřístupnila své digitální fondy. Dohromady je tak pro studenty a pedagogy vysokých škol k dispozici přes 215 tisíc online monografií a periodik.

2. 11. 2020

Studentům a pedagogům vysokých škol jsou digitalizované tituly dostupné po přihlášení přes federaci identit eduID.cz (MUNI je členem) na této adrese: ndk.cz/podminky-zpristupneni.

Vzdálený přístup ke svým digitálním titulům Národní knihovna spouští díky dohodě se společností Dilia a Ochrannou organizací autorskou se souhlasem Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Potrvá po dobu nouzového stavu, nejdéle do konce roku. Online knihy není možné stahovat ani tisknout – k dispozici jsou podobně, jako byste si je prohlíželi z počítačů ve studovnách knihoven.

Na MUNI mohou studenti a pedagogové také využít e-prezenčku, službu pro prohlížení naskenované studijní literatury z knihoven Masarykovy univerzity na obrazovce počítače bez možnosti jejího stahování a ukládání.