E-prezenčka – knihy na MUNI dostupné online

Koncem října jsme pro studenty zprovoznili e-prezenčku pro online přístup ke knihám na univerzitě. A přestože se v knihovnách nedávno otevřela výdejní okénka, e-prezenčka je stále funkční a hojně využívaná. Ostatně jak dokazují i statistiky za prvních šest týdnů provozu.

9. 12. 2020

Bez popisku

Stovky nově naskenovaných knih

Podle statistky ode dne spuštění 23. října do 4. prosince využilo e-prezenčku celkově 4 015 unikátních uživatelů, kteří udělali celkově 21 426 e-výpůjček knih. A během jedné takové e-výpůjčky si student průměrně zobrazil 27 stran.

Kromě samotné pomoci a užitečnosti e-prezenčky jako takové je bonusem to, že se díky ní převádí více literatury do digitální podoby. Během šesti týdnů tak šikovní knihovníci z univerzitních knihoven stihli nově naskenovat 525 knih.  

4 015

unikátních uživatelů

21 426

e-výpůjček

525

nově naskenovaných knih

Prvenství drží právníci

Stejně jako na jaře i tentokrát drží prvenství právnická fakulta, jejíž studenti tvoří téměř 30 procent využití e-prezenčky. Není tak divu, že top nejzobrazovanější e-kniha je titul Civilní proces: obecná část a sporné řízení. A z PrF je také rekordman, který má na svém kontě rovnou 123 e-výpůjček.

571 270

zobrazených stran

27

průměrně zobrazených stran na jednu e-výpůjčku

123

nejvyšší počet e-výpůjček 1 uživatele

Pokud by vás zajímalo, co všechno předcházelo tomu, než jsme mohli na univerzitě tuhle unikátní službu spustit, přečtěte si článek v magazínu M. A určitě si e-prezenčku vyzkoušejte, pokud jste tak ještě neučinili, třeba se vám bude jednou hodit.

Chci vyzkoušet e-prezenčku


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.