Webináře a webkonference Adobe Connect

Webináře a webkonference, na rozdíl od videokonferenčních řešení (H.323/SIP, MS Teams), nevyžadují speciální aplikaci, vše běží ve webovém prohlížeči. Služba je vhodná pro pro pořádání seminářů s desítkami až stovkami uživatelů, distribuovanou výuku, ale i porady týmů, které pracují s větším množstvím sdílených dokumentů. Webináře a webkonference je možné realizovat prostřednictvím nástroje Adobe Connect.

Jaké funkce poskytuje Adobe Connect?

Virtuální místnost Pamatuje si stav i po opuštění, je možné se vrátit a prohlédnout si sdílené materiály
Spojení hlasem Vyžaduje mikrofon a reproduktory
Spojení obrazem Účastníci s kamerou mohou vysílat svůj obraz ostatním
Textový chat Účastníci mohou psát ostatním krátké textové zprávy do chatovacího okénka
Sdílení obrázků, PDF, PowerPoint prezentací Účastníci mohou zobrazit ostatním obrázek v některém z obvyklých formátů (GIF, PNG, JPG), PDF dokumenty nebo PowerPointové prezentace
Sdílení MP3 záznamů Účastníci mohou ostatním přehrát zvuk ze souboru ve formátu MP3
Sdílená tabule Účastníci mohou (i všichni zároveň) kreslit po společné tabuli
Sdílení plochy počítače Ostatní účastníci mohou požádat o vzdálené ovládání programu nebo plochy
Hlasování Správce místnosti může vytvořit hlasovací okénko, ve kterém účastníci mohou hlasovat

Podmínky poskytnutí služby

Adobe Connect nevyžaduje instalaci klienta – nástroj funguje v Adobe Flash pluginu v prohlížeči. Aplikace vyžaduje nainstalovaný Adobe Flash Player plug-in a internetové připojení.

Služba je dostupná všem zaměstnancům a studentům z akademických institucí, které jsou členy sdružení CESNET, tedy i zaměstnancům a studentům MU.

Návody

Podobné služby