Webináře a webkonference Adobe Connect

Webináře a webkonference, na rozdíl od videokonferenčních řešení (H.323/SIP, Skype pro firmy), nevyžadují speciální aplikaci. Vše běží ve webovém prohlížeči. Služba je vhodná pro pro pořádání seminářů s desítkami až stovkami uživatelů, distribuovanou výuku, ale i porady týmů, které pracují s větším množstvím sdílených dokumentů.

Webináře a webkonference je možné realizovat prostřednictvím nástroje Adobe Connect. Jedná se o prostředí, které je vhodné pro schůzky pracovních skupin. Adobe Connect poskytuje následující funkce:

• virtuální místnosti – účastníci se setkávají ve virtuální místnosti, která si pamatuje svůj stav i po opuštění všemi účastníky, je tedy možné se později vrátit a znovu si prohlédnout sdílené materiály
  • spojení hlasem  účastníci s mikrofonem mohou vysílat svůj hlas ostatním, účastníci s reproduktory mohou ostatní slyšet
  • spojení obrazem – účastníci s kamerou mohou vysílat svůj obraz ostatním
  • textový chat – účastníci mohou psát ostatním krátké textové zprávy do chatovacího okénka
  • sdílení obrázků, PDF, PowerPoint prezentací – účastníci mohou zobrazit ostatním obrázek v některém z obvyklých formátů (GIF, PNG, JPG), a PDF dokumenty nebo PowerPointové prezentace
  • sdílení MP3 zvukových záznamů – účastníci mohou ostatním přehrát zvuk ze souboru ve formátu MP3
  • sdílená tabule – účastníci mohou (i všichni zároveň) kreslit po společné tabuli
  • sdílení pracovní plochy počítače – účastníci s operačním systémem MS-Windows mohou ostatním nasdílet buď okno konkrétního programu, nebo celou pracovní plochu svého počítače. Ostatní účastníci mohou požádat o povolení vzdáleně program nebo plochu ovládat.
  • hlasování – správce místnosti může vytvořit hlasovací okénko, ve kterém účastníci mohou hlasovat

Podmínky poskytnutí služby

Adobe Connect nevyžaduje instalaci klienta – nástroj funguje v Adobe Flash pluginu v prohlížeči. Aplikace vyžaduje nainstalovaný Adobe Flash Player plug-in a internetové připojení.

Služba je dostupná všem zaměstnancům a studentům z akademických institucí, které jsou členy sdružení CESNET, tedy i zaměstnancům a studentům MU.

Návody

Podobné služby

zřídit virtuální místnost

Přesměruje do rezervačního systému.
Postupujte dle návodu k rezervaci.

požádat o konzultaci SROVNat KONFERENČNÍ ŘEŠENÍ

Určeno pro
student, zaměstnanec

zdarma

Dostupnost

Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity
helpdesk@ics.muni.cz

Našli jste chybné/neúplné informace?
Pomozte nám zlepšit kvalitu obsahu

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.