Video přenosy ve vysoké kvalitě

Sdružení CESNET zajišťuje živé přenosy, u nichž jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu obrazu, rozlišení či minimalizaci zpoždění. Typickým příkladem jsou realizace živých vstupů z lékařských operací na kongresech a symposiích.

Příklady nasazení

• Živé přenosy s vysokými nároky na kvalitu obrazu, rozlišení nebo zpoždění na lékařských kongresech (kardiochirurgie, urogynekologie apod.). Přenosy z několika nemocničních operačních sálů (i v různých nemocnicích). Kromě obrazového vstupu z kamery jsme schopni přenášet i obraz z přístrojové techniky (RTG, CT, endoskop aj.) vč. 3D (stereoskopického) přenosu.
  • Semináře a workshopy s demonstracemi nových metod např. v lékařství
  • Pevné instalace pro potřeby výuky (zejména v místech, kde je omezený prostor nebo speciální prostředí (např. operační sály). Nasadili jsme a spravujeme několik instalací ve fakultních nemocnicích v Brně. Systémy jsou používány i při výuce a umožňují studentům lékařských oborů kvalitní zprostředkování obrazu operačního pole, které zpravidla nemají k dispozici při fyzickém pobytu na sále.
  • Paralelní promítání filmů do více lokalit. Příkladem je promítání filmů v rámci Filmového festivalu Fakulty informatiky v roce 2016, kdy jsme zajišťovali simultánní přenos filmů do univerzitního kina Scala.
  • Umělecká představení, v nichž jsou umělci v různých lokalitách. Jde například o hudební produkce, v nichž část umělců je ve vzdálené lokalitě a v živém přenosu hrají společně s hudebníky v koncertním sále.

Podmínky poskytnutí služby

Služba je dostupná všem odbnorným pracovníkům, zaměstnancům a studentům z institucí, které jsou členy sdružení CESNET. Vzhledem k omezené personální kapacitě realizačního týmu však vždy záleží na aktuálním vytížení. Je nutné se domluvit předem, ideálně s předstihem alespoň tří měsíců.

Pro jednorázové akce zajišťujeme kompletní technické zabezpečení přenosů. V případě zájmu o trvalou instalaci technologie se náklady pohybují, s ohledem na rozsah zapojení a požadovaných vstupů od cca 80 tis. Kč výše (pro dvoubodové spojení) a jsme schopni zajistit kompletní specifikaci zadání, zprovoznění, zaškolení a údržbu.

požádat o konzultaci

Určeno pro
odborní pracovníci ve výzkumu, pořadatelé seminářů, externisté

může být zpoplatněno

Dostupnost
na žádost

Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity
helpdesk@ics.muni.cz

Našli jste chybné/neúplné informace?
Pomozte nám zlepšit kvalitu obsahu

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.