Virtualizační platforma MU


Uživatelé mají možnost vytvoření vlastních virtuálních serverů a celých virtuálních prostředí s vysokou dostupností. Jedná se o službu úrovně Infrastructure as a Service (IaaS).

VMware vSphere  

Pro provoz virtuálních serverů s vysokými požadavky na dostupnost služby a zabezpečení dat je možné využít virtualizační prostředí postavené na technologiích VMware vSphere. Prostředí je vhodné pro provoz například různých infrastrukturních služeb, které nejsou speciálně uzpůsobeny pro provoz v cloudovém prostředí. Typicky se jedná například o poštovní, webhostingové, autentizační nebo souborové servery.

  • Je kladen maximální důraz na stabilitu provozovaného prostředí.
  • Pro větší týmy s vlastními ICT správci je možnost Virtuálních serveroven.
  • Služba NEZAHRNUJE instalaci a správu operačního systému ani serverových aplikací. Uživatel musí zajistit kvalifikovanou správu operačního systému i všech provozovaných aplikací.

Funkce služby se částečně překrývají se službou MetaCentrum Cloud/OpenStack, která je doporučována jako první volba. Zároveň vyhovuje většině známých požadavků a scénářům. Pro zjednodušení úvah o volbě vhodného prostředí jsou na této stránce srovnány vybrané vlastnosti obou prostředí.

V případě nějistoty, které řešení je vhodné, lze využít konzultace přes tlačítko „Žádost o konzultaci“.

Geograficky oddělené lokality

Díky tomu, že MU má datacentra v několika lokalitách, lze zajistit geografické oddělení provozovaných služeb v případě potřeby. V současné době jsou využívána datová centra v budovách FI a ÚVT na Botanické ulici a v budově MU na Komenského náměstí.

Bez popisku

Podmínky poskytnutí služby

Služba je zaměstnancům a pracovištím MU poskytována bezplatně. Služba zahrnuje vytvoření virtuálního serveru ve virtualizačním prostředí VMware.

Návody

Další informace

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.