Virtualizační platforma MU


Poskytujeme uživatelům a uživatelským skupinám z MU prostředí pro spouštění a provoz vlastních virtuálních serverů a celých virtuálních prostředí. Jedná se o službu úrovně Infrastructure as a Service (IaaS).

VMware vSphere  

Pro provoz virtuálních serverů s vysokými požadavky na dostupnost služby a zabezpečení dat nabízíme virtualizační prostředí postavené na technologiích VMware vSphere. Zde klademe maximální důraz na stabilitu provozovaného prostředí. Prostředí je vhodné pro provoz například různých infrastrukturních služeb, které nejsou speciálně uzpůsobeny pro provoz v cloudovém prostředí. Typicky se jedná například o poštovní, webhostingové, autentizační nebo souborové servery.

Možnosti využití této služby se částečně překrývají se službou MetaCentrum Cloud/OpenStack. Pro zjednodušení úvah o volbě vhodného prostředí jsou na této stránce srovnány vybrané vlastnosti obou prostředí. Pro většinu existujících požadavků a scénářům použití bude vyhovovat prostředí OpenStack, které je doporučeno jako první volba. V případě nejasností nebo zájmu o konzultaci kontaktujte vm@ics.muni.cz.

Geograficky oddělené lokality

Díky tomu, že MU má datacentra v několika lokalitách, jsme schopni zajistit geografické oddělení provozovaných služeb v případě potřeby. V současné době využíváme datová centra v budovách FI a ÚVT na Botanické ulici, v budově na Komenského náměstí a v areálu UKB.

Podmínky poskytnutí služby

Služba je zaměstnancům a pracovištím MU poskytována bezplatně. Služba zahrnuje vytvoření virtuálního serveru ve virtualizačním prostředí VMware.

Služba NEZAHRNUJE instalaci a správu operačního systému ani serverových aplikací. Uživatel musí zajistit kvalifikovanou správu operačního systému i všech provozovaných aplikací.

Návody

Další informace

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.