FF Webový server
Tuto službu zajišťuje FF MU


V případě individuálních požadavků na webovou aplikaci můžeme nabídnout fakultní webový server.

Využití serveru

Pro běžné weby na univerzitě doporučujeme využití univerzitního řešení ve formě systému Umbraco. Pokud máte ovšem individuální požadavky týkající se Vašeho webu (například speciální webové aplikace), lze po konzultaci s CIT použít prostor na webovém serveru FF.

Podmínky využití služby

Vhodnost využití webového serveru pro webovou aplikaci je nutné nejprve konzultovat s pracovníkem CIT FF. Službu poskytujeme jen pro speciální webové aplikace, nikoli běžné weby. K využití služby je nutné založit fakultní účet pro přihlašování k serveru.

Jak přistupovat k datům na serveru

  • Šífrovanými protokoly ssh/sftp/scp, například pomocí programů Putty, WinSCP nebo Total Commander se sftp pluginem (není std. součástí). Tento způsob připojení není nijak omezen.
  • Protokoly cifs/smb, tzn. přípojit data na serveru jako síťovou jednotku. Tento způsob přípojení je omezen. Buď se musí jednat o počítač v areálu FF MU nebo je nutné se nejdříve přihlásit k univezitní VPN.
  • Pro přihlášení k serveru použijte svůj fakultní účet. Jestliže jej nemáte, založte si jej dle návodu.

Přistupujete-li k serverům mimo fakultu, používejte vždy plný název serveru, tj. mrakoplas.phil.muni.cz. Pokud se vám nedaří k serveru připojit, zkuste na stránce Nemohu se přihlásit zkontrolovat, zda postupujete správně. 

Návody

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Filozofické fakulty (CIT FF).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.