LAW IT podpora zaměstnaneckých PC

Počítače v pracovnách zaměstnanců mají předinstalovaný základní software a je možné se k nim přihlásit pomocí svého univerzitního účtu. Stejnou sadu softwaru si může pracovník nechat nainstalovat i do služebního notebooku.

PC v pracovně

Všechny zaměstnanecké počítače na PrF MU, tzn. počítače v pracovnách učitelů a zaměstnanců fakulty jsou spravovány centrálně pracovníky CIT.

Přihlašování na PC

Uživatel se k zaměstnaneckému počítači přihlašuje pomocí svého UČO a sekundárního hesla. Zjistit nebo změnit sekundární heslo.

Osobní nastavení a disková kvóta

Po přihlášení se uživateli načte jeho osobní nastavení, které se ukládá na server a je denně zálohované. Každý uživatel má k dispozici 20GB prostoru pro své soubory (Dokumenty, Plocha, nastavení programů). Při překročení limitů pro ukládání souborů bude uživatel informován emailem.

Jelikož jsou vaše data ukládána na server, můžete se přihlásit na jakémkoliv počítači v kanceláři, kde se Vám načtou vaše Dokumenty a nastavení. V učebnách a studovnách se po přihlášení načte jiný profil bez vašich dat.

Software na PC v pracovně

Na kancelářských počítačích v centrální správě je správci nainstalována sada programů, které využije většina uživatelů. Máme připraveny i další programy, které nejsou tak často žádané. Můžete si je v případě potřeby nainstalovat sami přes nástroj Centrum softwaru. Pokud potřebujete jiný software zašlete prosím požadavek na CIT prostřednictvím elektronického formuláře. 

Síťové disky

Na zaměstnaneckém počítači můžete nalézt několik síťových disků, které slouží pro různé účely:

  • disk U: - zde naleznete veškeré soubory, které jsou uloženy na serveru PrF. Mimo jiné také složku Dokumenty a Plocha, které jsou přesměrovány z vašeho profilu přímo sem.
  • disk V: - složka pro ukládání a sdílení dokumentů v rámci oddělení a kateder. Pokud zde chcete zřídit složku pro vaše oddělení či katedru, kontaktujte nás prosím pomocí elektronického formuláře.
  • disk Y: - dočasné úložiště zejména pro skenování dokumentů z multifunkčních zařízení

Ukládání dat

Související služby

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Právnické fakulty (CIT PrF).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.