Vzdělávejte se online a využijte univerzitní kurzy

Naučte se něco nového, využijte volnějšího režimu a vyzkoušejte univerzitní online kurzy, které jsou dostupné zdarma. Projděte si kurzy Katedry informačních studií a knihovnictví (KISK) zaměřené na práci s informacemi a digitální technologie nebo Kyberkompas, unikátní kurz, který vás naučí, jak se chovat bezpečně v online prostředí.

29. 4. 2020 Filip Opálka

Jak pracovat s informacemi a technologiemi

Odborníci z KISKu otevřeli pro veřejnost trojici online kurzů zaměřených na praktickou práci s informacemi, používání kreativních technik při učení či na informační a datovou gramotnost. Design kurzů vychází z dat získaných odborným výzkumem, zároveň jsou navrhnuté tak, abyste se při studiu bavili. K dispozici je také možnost online konzultace s tutory.

Kurzy jsou na webu KISK ONLINE dostupné zcela zdarma a bez registrace, avšak je nutné je dokončit nejpozději do 30. června 2020. Za úspěšné splnění všech úkolů je navíc možné obdržet certifikát.

Kyberkompas, jedinečný kurz kyberbezpečnosti

Jak se nenechat ošálit v kyberprostoru či jak vytvořit bezpečné heslo? Online kurz Kyberkompas představuje praktické rady a návody, díky kterým se o sebe v kyberprostředí lehce postaráte. Čeká vás 5 témat po 15 minutách týkajících se např. zabezpečení zařízení či základů bezpečné komunikace, naučíte se, jak si vytvořit silná hesla či jak se ubránit manipulativním technikám tzv. sociálního inženýrství.

Nečekejte nekonečně dlouhé prezentace a nudné ajťácké texty. V úvodu každé lekce se hned dozvíte, o čem bude a kolik času vám to zabere. Pro aktivnější zájemce jsou připraveny i drobné výzvy a náročnější úkoly. Na přípravě online kurzu se podíleli experti z kyberbezpečnostního týmu CSIRT-MU, ale i odborníci z různých jiných oblastí od pedagogiky po design.