Využijte workshopy pro vyučující pořádané CERPEKem

Odborníci z CERPEKu si pro vyučující z MUNI připravili podzimní workshopy se zaměřením na zkvalitnění a podporu výuky na Masarykově univerzitě. Celkově je možné si vybrat z 10 témat a termínů a účast na nich je zcela zdarma.

31. 8. 2021

Ačkoli jsou primární cílovou skupinou zejména začínající pedagogové z řad doktorských studentů a mladých akademiků podílejících se na výuce, vítáni jsou také zkušenější vyučující, kteří například hledají nové způsoby a impulzy pro svou výuku.

Zájemci si tak mohou vybrat například z kurzů Jak a kdy nastavovat vztahy se studenty, Jak na výuku kombinovaných studentů, ale třeba i Jak pečovat o svou pracovní schopnost a spokojenost v kariérním rozvoji a dalších vzdělávacích témat.

„Vzdělávání prochází přes vztah. To je něco, co nám říká pedagogická věda i praxe. Zároveň nám i výzkumy i praxe nabízejí strategie na to, jak se snažit budovat takové vztahy, které vzdělávání svědčí. Můj workshop je tak určen těm vyučujícím, kteří za pár týdnů začínají semestr a chtějí jej začít dobře nejenom po obsahové stránce, ale i vztahové,“ říká Petr Sucháček, jeden z lektorů a vedoucích workshopů. A jak dodává, workshopy si kladou za cíl, aby byly co nejvíce pro účastníky přínosné: „Trocha vědy, hodně praxe a maximum sdílení toho, co se osvědčilo a co ne.“

TIP
Pokud vás vzdělávání a aktivity CERPEKu zaujaly, centrum nabízí na svých webových stránkách videozáznamy z již dříve uskutečněných workshopů, které průběžně doplňuje.