Na dovolenou do zahraničí s univerzitním tarifem

Využíváte služební nebo zaměstnanecký mobilní tarif a chystáte se na dovolenou do zahraničí? Dobrá zpráva je, že v Evropské unii voláte, SMSkujete a využíváte data stejně jako u nás České republice. Jak je to však mimo EU?

30. 6. 2021

Pokud se chystáte v létě do zahraničí a máte služební nebo zaměstnanecký tarif, v zemích EU jej využijete úplně stejně jako v ČR. Je však nutné mít aktivní roaming a nezapomenout si zapnout i datový roaming ve svém telefonu.

Kde všude využíváte služební/zaměstnanecký tarif stejně jako v ČR?

Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko

Jak je to s tarifem a cestováním mimo země EU?

I zde je potřeba mít zapnutý roaming, aby vše fungovalo tak, jak má. Dobrou zprávou je, že volání a SMSkování je i ve světě bez omezení. Pokud však plánujete využívat data, ale budete mimo EU, kontaktujte svého lokálního IT správce na fakultě a domluvte se s ním.

Před kontaktováním si připravte datum a seznam zemí, kde budete datové služby využívat. Vyberte si správný datový balíček „zbytek Evropy a vybrané země“ nebo „zbytek světa“, který je možný dohled v ceníku služeb.

UPOZORNĚNÍ
Při přihlášení do zahraniční sítě tamního operátora přijde jednou za 30 dní tzv. „welcome SMS“. V této SMS jsou zobrazeny běžné ceny, které neplatí pro rámcovou smlouvu MU – obsah těchto zpráv lze ignorovat.