7 užitečných tipů, jak si usnadnit zkouškové

Zimní semestr pomalu končí, zkouškové období je v plném proudu. Testy za tebe nenapíšeme, ale poradíme ti IT služby a aplikace, které ti usnadní přípravu na ně. Mrkni na 7 užitečných tipů, které jsme pro tebe vybrali.

11. 1. 2023

#1 E-prezenčka – knihy přístupné online

Více než 11 800 dostupných  titulů a přibližně 82 600 denních uživatelů, taková čísla stojí za ročním provozem unikátní služby e-prezenčky, díky které se dostaneš k naskenovaným knihám z knihovnických fondů Masarykovy univerzity odkudkoli.

TIP
E-prezenčka se nejvíce využívá ve dne během 10.–18. hodiny, v jiné časy pak tedy bude větší pravděpodobnost, že titul bude online dostupný.

Bez popisku

Bez popisku

#2 VPN – zabezpečený přístup do univerzitní sítě

Když se potřebuješ na dálku připojit do univerzitní sítě, například při hledání článků z e-zdrojů, využij virtuální privátní síť VPN. Stačí si jen nainstalovat speciální aplikaci VPN a zadat své UČO a sekundární heslo, které je potřebné pro přihlášení.

#3 Využij online nástroje pro společnou práci

Čeká tě společná seminárka nebo chystáš týmovou prezentaci? Využij univerzitní licenci pro nástroje Microsoft Office 365, kterou si nainstaluješ zdarma až na 5 zařízeních. Můžeš tak se svými spolužáky pracovat na společných projektech pomocí online aplikací ve stejný čas.

Bez popisku

Bez popisku

#4 S aplikací OneDrive neztratíš žádná data

Pokud ještě nevyužíváš úložiště OneDrive, hned to naprav – soubory v něm uložené máš dostupné kdykoliv z jakéhokoliv zařízení připojeného online. Navíc se při práci např. ve Wordu ukládají soubory na OneDrive po každé změně, čímž se i zálohují. Když se ti náhodou vypne notebook, můžeš tak být v klidu, že se ti tvá tříhodinová práce neztratila.

#5 One Note – užitečný pomocník k zachycení nápadů

Další z rodiny Microsoft aplikací je užitečný digitální poznámkovník OneNote, do kterého můžeš zapsat/zachytit téměř vše. Napíšeš si do něj poznámky na notebooku, načrtneš nápady na tabletu, přidáš obrázek z telefonu. Samozřejmostí je pak možnost sdílení třeba se spolužáky, aby si tvé poznámky mohli prohlížet a komentovat současně s tebou.

Bez popisku

Bez popisku

#6 E-zdroje – když jsi v koncích s podklady

Hledáš zdroje, ze kterých se učit na zkoušku, nebo podklady pro svou seminárku či rýsující se bakalářku/diplomku? Na MUNI máš zajištěný přístup k unikátním vědeckým e-knihám, e-časopisům, databázím a jiným elektronickým zdrojům. Vyzkoušej a uvidíš, co všechno máš k dispozici!

#7 Změň místo studia a vyzkoušej univerzitní studovny

Učit se pořád na tom samém místě muže být leckdy stereotypní a únavné. Vyzkoušej jednu z 10 počítačových studoven rozmístěných po celém Brně. V non stop provozu je pak Celouniverzitní počítačová studovna (CPS). Na přehledové stránce najdeš také aktuální obsazenost a otevírací dobu jednotlivých studoven, abys věděl, kdy do nich (ne)vyrazit.

Bez popisku

Zajímá tě toho víc?

Podívej se na přehled všech 168 služeb, které na Masarykově univerzitě poskytujeme.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.