MUNI Připojení z domova (VPN)


Návod: Konfigurace VPN iOS

VPN může využívat každý aktivní student či zaměstnanec MU. Pro přihlášení se používá UČO a sekundární heslo. Postupujte, prosím, dle návodu. Mnoho potíží s připojením je způsobeno jeho nedodržením.

1
Pro připojení přes VPN na iOS zařízení, otevřete na hlavní obrazovce na AppStore. Klepněte na ikonku Hledat a zadejte „OpenVPN Connect“‎ a poté na Získat.

2
Než spustíte aplikaci, klepněte na tento odkaz muni-mobi.ovpn a stáhněte si certifikát do vašeho zařízení. Jakmile soubor stáhnete, klikněte na ikonku Sdílet, z nabídky vyberte Další a poté položku Zkopírovat do aplikace OpenVPN.

3
Na další obrazovce klikněte na ADD a poté vyplňte své přihlašovací údaje. Váš Username (UČO) a Password (Sekundární heslo). Jakmile vyplníte potřebné údaje, tak klikněte na tlačítko ADD.

4
Po stisknutí tlačítka ADD zvolte ve vyskakovacím okně Povolit a na následné obrazovce zadejte kód nebo otisk prstu.

5
Po zadání kódu nebo otisku prstu vám vyskočí okno aplikace OpenVPN, ve které uvidíte váš nově nastavený profil. Po kliknutí na přepínač se zapne vaše nastavené VPN připojení.

Stále máte potíže s připojením?
Pokud se nemůžete připojit podívejte na seznam nejčastějších problémů. Nezapomeňte si také nastavit správně firewall, který musí propouštět VPN spojení, tedy UDP port 1194.

Další informace
Odpovědi na otázky ke split tunelům, nastavení pošty nebo hesla se nachází v sekci Často kladené otázky.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.