MUNI Připojení z domova (VPN)


Návod: Konfigurace VPN iOS

Upozornění

Dne 15. 4. 2020 došlo ke změně certifikace u konfiguračních souborů u služby VPN. Pro správnou funkčnost vzdáleného připojení je nezbytné (pře)instalovat aktualizovanou aplikaci, nebo aktualizovat konfigurační soubor.

VPN může využívat každý aktivní student či zaměstnanec MU. Pro přihlášení se používá UČO a sekundární heslo.

1
Pro připojení přes VPN na iOS zařízení, otevřete na hlavní obrazovce na AppStore. Klepněte na ikonku Hledat a zadejte „OpenVPN Connect“‎ a poté na Získat.

2
Než spustíte aplikaci, klepněte na tento odkaz muni-mobi.ovpn a stáhněte si certifikát do vašeho zařízení. Jakmile soubor stáhnete, klikněte na ikonku Sdílet, z nabídky vyberte Další a poté položku Zkopírovat do aplikace OpenVPN.

3
Na další obrazovce klikněte na ADD a poté vyplňte své přihlašovací údaje. Váš Username (UČO) a Password (Sekundární heslo). Jakmile vyplníte potřebné údaje, tak klikněte na tlačítko ADD.

4
Po stisknutí tlačítka ADD zvolte ve vyskakovacím okně Povolit a na následné obrazovce zadejte kód nebo otisk prstu.

5
Po zadání kódu nebo otisku prstu vám vyskočí okno aplikace OpenVPN, ve které uvidíte váš nově nastavený profil. Po kliknutí na přepínač se zapne vaše nastavené VPN připojení.

Stále máte potíže s připojením?
Pokud se nemůžete připojit podívejte na seznam nejčastějších problémů. Nezapomeňte si také nastavit správně firewall, který musí propouštět VPN spojení, tedy UDP port 1194.