Portál MU


Portál MU v přehledné podobě sdružuje informace z prostředí univerzity, které jsou pro vás důležité. Od zpráv ze sítě Muni Yammer (MY), přes vaše osobní kalendáře a přehled dokladů k vyřízení, upozornění, až po aktuální menu ve vašich oblíbených restauracích.

Jaké informace zde najdete?

Osobní informace Výběr osobních informací ze systémů MU, jako je přehled dokladů čekajících na vaše vyjádření, události z vašich kalendářů, termíny výplatních lístků, informace z Office 365 nebo upozornění na objednání stravenek, apod. (aktuálně jako zdroj dat slouží především Inet MU).
Výběr důležitých sdělení Vybrané informace, které byste neměli přehlédnout – např. důležitá sdělení vedení univerzity či odkaz na poslední newsletter MU.
Zprávy a novinky na MU Souhrn zpráv z hlavních komunikačních systémů MU – např. Muni Yammer nebo online.muni.cz.
Vyhledávání Vyhledávání využívá technologii Google napříč weby MU a obsahuje specifické informace o nalezených osobách, aplikacícz, dokumentech nebo budovách. Je možné aktivovat i hledání v MY.
Rozcestník Portál zároveň slouží jako vstupní brána a rozcestník do dalších interních informačních a komunikačních systémů.
Zkracovač URL adres V Portálu je k dispozici služba pro zkrácení dlouhých URL adres, tj. vytvoření jejich zkrácené podoby ve formátu https://muni.cz/go/_zkratka_.

Komu je služba určena?

Portál MU je služba poskytovaná zdarma všem zaměstnancům Masarykovy univerzity.

Proč používat Portál?

  • Budete mít jednu stránku s přehledem osobních informací z interních systémů MU.
  • Získáte přehled o dění na MU.
  • Nemusíte si pamatovat, kde najdete důležité agendy – budou z Portálu odkazovány.

Mnoho funkcí, které Portálu dnes chybí, bude průběžně doplňováno. Platí také, že čím více bude využíván, tím dříve získáme dostatek podkladů pro jeho zlepšování a prostor k integraci dalších systémů.

Co je cílem Portálu?

Cílem Portálu je stát se centrálním vstupním bodem ke všem důležitým informačním zdrojům univerzity. Usnadňuje zaměstnancům a studentům MU sdělování a sdílení informací a umožňuje vyhledávání v interních zdrojích MU.

Pro autentizaci využívá Jednotné přihlášení MUNI, díky němuž není nutné opětovné přihlašování do systémů, které taktéž Jednotné přihlášení MUNI využívají

Související služby