Portál MU


Portál MU v přehledné podobě sdružuje informace z prostředí univerzity, které jsou pro vás důležité. Od zpráv ze sítě Muni Yammer (MY), přes vaše osobní kalendáře a přehled dokladů k vyřízení, upozornění, až po aktuální menu ve vašich oblíbených restauracích.

Jaké informace zde najdete?

Osobní informace Výběr osobních informací ze systémů MU, jako je přehled dokladů čekajících na vaše vyjádření, události z vašich kalendářů, termíny výplatních lístků, informace z Office 365 nebo upozornění na objednání stravenek, apod. (aktuálně jako zdroj dat slouží především Inet MU).
Výběr důležitých sdělení Vybrané informace, které byste neměli přehlédnout – např. důležitá sdělení vedení univerzity či odkaz na poslední newsletter MU.
Zprávy a novinky na MU Souhrn zpráv z hlavních komunikačních systémů MU – např. Muni Yammer nebo online.muni.cz.
Vyhledávání Vyhledávání využívá technologii Google napříč weby MU a obsahuje specifické informace o nalezených osobách, aplikacích, dokumentech nebo budovách. Je možné aktivovat i hledání v MY.
Rozcestník Portál zároveň slouží jako vstupní brána a rozcestník do dalších interních informačních a komunikačních systémů.
Zkracovač URL adres V Portálu je k dispozici služba pro zkrácení dlouhých URL adres, tj. vytvoření jejich zkrácené podoby ve formátu https://muni.cz/go/_zkratka_.
Překladač souborů Portál MU nabízí zaměstnancům MU překladač souborů DeepL.

Komu je služba určena?

Portál MU je služba poskytovaná zdarma všem zaměstnancům Masarykovy univerzity.

Proč používat Portál?

  • Budete mít jednu stránku s přehledem osobních informací z interních systémů MU.
  • Získáte přehled o dění na MU.
  • Nemusíte si pamatovat, kde najdete důležité agendy – budou z Portálu odkazovány.

Mnoho funkcí, které Portálu dnes chybí, bude průběžně doplňováno. Platí také, že čím více bude využíván, tím dříve získáme dostatek podkladů pro jeho zlepšování a prostor k integraci dalších systémů.

Co je cílem Portálu?

Cílem Portálu je stát se centrálním vstupním bodem ke všem důležitým informačním zdrojům univerzity. Usnadňuje zaměstnancům a studentům MU sdělování a sdílení informací a umožňuje vyhledávání v interních zdrojích MU.

Pro autentizaci využívá Jednotné přihlášení MUNI, díky němuž není nutné opětovné přihlašování do systémů, které taktéž Jednotné přihlášení MUNI využívají

Návody

Související služby

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.