Osobní certifikáty


Návod: Hromadné podepisování dokumentů v INET MU

Aplikace Hromadné podepisování dokumentů umožňuje dávkové elektronické podepsání kvalifikovaným certifikátem. Dávkově lze podepsat více dokumentů v jednom kroku a podepisování se zpracovává na pozadí, není nutné čekat, až samotné podepsání všech dokumentů proběhne.

Aplikace se nachází v sekci „Osobní údaje, přehledy a nastavení“. Naleznete zde přehled všech dokumentů k podpisu kvalifikovaným podpisem z aplikací Schvalování a elektronické podepisování dokumentů (DOKS) a Schvalování návrhů smluv (SML_NAVRH).

K využití aplikace musíte mít platný osobní kvalifikovaný certifikát pro kvalifikovaný podpis.

1
Dokumenty k podpisu je třeba nejprve vybrat zaškrtnutím políčka v levé části tabulky. V případě hromadného podpisu všech nabízených dokumentů stačí zvolit možnost Vybrat vše nad tabulkou. Soubory zadané v rámci jednoho dokladu (DOKS nebo SML_NAVRH) se vždy automaticky podepisují společně.

2
Podrobné informace o průběhu celého schvalovacího procesu lze zobrazit kliknutím na odkaz Zobrazit průběh. Detail se otevře po kliknutí na číslo ve sloupci "Doklad", informace se zobrazí přímo v příslušné aplikaci (DOKS nebo SML_NAVRH).

3
Podepsání zvolených dokumentů se provede kliknutím na tlačítko Podepsat označené. Uživatel je následně přesměrován na stránku remsig.cesnet.cz, kde zadá heslo pro certifikát a podepíše dokumenty.

4
Dávkové podepsání dokumentů není okamžité, uživatel je přesměrován zpět do aplikace v INETu a podepisování dokumentů se zpracovává na pozadí. Současně jsou tyto dokumenty přesunuty ze sekce "Dokumenty k podpisu" do sekce „Zpracované dokumenty“, kde je možné vidět jejich aktuální stav.

5
Stav podepsání je možné vidět také v detailu dokladu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.