Microsoft SharePoint


Návod: Připojení složky ze SharePoint do OneDrive v PC

Připojení složky ze SharePoint do OneDrive v PC

Složky z úložného prostoru v Teams či SharePointu lze napojit do aplikace OneDrive v PC a mít tak k nim přístup i přes Průzkumník Windows a nejen přes webové rozhraní.

1
V aplikaci Teams či webovém rozhraní SharePoint vyberte knihovnu dokumentů či konkrétní složku a klikněte na tlačítko Synchronizovat (v případě menšího rozlišení obrazovky může být tato nabídka skrytá pod třemi tečkami v pravé části menu).

Pozor: Doporučujeme využívat funkci Synchronizovat a nikoliv Přidat zástupce na OneDrive. Jak název napovídá, funkce Synchronizovat se stará o automatickou synchronizaci mezi daty na SharePointu a vaším OneDrive na PC. Funkce Přidat zástupce na OneDrive jen přidá zástupce vybrané složky ze SharePointu do vašeho OneDrive. Použití obou funkcí zároveň dochází ke konfliktu a OneDrive ohlásí chybu.

Jak odstranit chybu při konfiguraci synchronizace složky

Pokud se vám při pokusu o synchronizaci objeví následující chybová hláška, postupujte dále takto.

1
V Průzkumníku Windows vyhledejte položku OneDrive - MUNI a najděte složku, ze které jste přidali zástupce (má v ikoně malý obrázek řetězu).

2
Klikněte na ni pravým tlačítkem a z nabídky vyberte Odebrat zástupce.

3
Počkejte, až OneDrive zpracuje změnu - to může chvíli trvat (v závislosti na počtu souborů ve složce). Stav může kontrolovat přes ikonu OneDrive v pravém dolním rohu obrazovky.

2
Doba synchronizace se může lišit podle počtu podsložek, souborů a rychlosti vašeho připojení. Pokud je položek v řádu desetitisíců, může to trvat i v řádu desítek minut. Stav můžete sledovat přes ikonu OneDrive v pravém dolním rohu obrazovky.

Odpojení složky SharePointu z OneDrive v PC

1
Pro odpojení složky z Teams či SharePointu, kterou již nechcete synchronizovat, otevřete aplikaci OneDrive. Ta se nachází v pravém dolním rohu obrazovky a má ikonu modrého mraku.

2
Klikněte na ikonu OneDrive a přejděte do Nastavení.

3
Poté zvolte položku Účet a zde uvidíte, které složky máte synchronizované. Jejich odpojení provedete klikem na tlačítko Přestat synchronizovat u příslušné složky.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.