Cestovní PC profil na MU

Cestovní profil zajišťuje přenos nastavení, souborů na ploše a ve vybraných složkách uživatelského profilu (např. složka Dokumenty) mezi počítači v univerzitních studovnách a vybraných učebnách.

Každý student má přiřazenou licenci a cestovní profil se mu automaticky vytvoří při prvním přihlášení na počítači. Kapacita profilu je omezena na 25 GB dat. Pokud není profil aktivně využíván, je po 6 měsících od posledního přihlášení smazán.

Pro využívání cestovních profilů zaměstnanci je nutná aktivovaná A3 licence v M365.

Jak se přihlásit?

• Pro přihlášení ke studentskému PC účtu použijte své UČO a sekundární heslo.
  • Pokud máte problém s načítáním studentského PC účtu, odhlaste se a znovu přihlaste.
  • V případě dalších potíží kontaktujte IT ServiceDesk

Jaké soubory se mezi PC synchronizují?

Při přihlášení se vám mezi počítači automaticky synchronizuje Plocha a složka Dokumenty. Veškerá nastavení a data uložená v profilu však univerzita nijak negarantuje. Pro ukládání souborů doporučujeme využít službu Microsoft OneDrive.