Centrum informačních technologií FF

Online nástroje k řízení výuky a aktivizaci studentů

3. 3. 2021

Chtěli bychom vám postupně představovat různé online nástroje a aplikace, které vám mohou pomoci řídit výuku, aktivizovat a zapojit všechny studenty. Proč je to důležité? Pozornost klesá po 20 minutách soustředění, jestli tedy chcete udržet pozornost studentů na vysoké úrovni a podpořit proces učení se, je dobré zařazovat aktivizační strategie.

Prvním nástrojem, na který bychom vás chtěli upozornit je:

Padlet

Přemýšlíte, jak mezi sebou propojit studenty v kurzu? Můžete je poprosit o krátké představení právě v Padletu. Příspěvky si potom můžou navzájem komentovat, vkládat fotografie a vy tímto způsobem vytvoříte neformální prostor setkávání. Online nástroj umožňuje zveřejňovat texty, videa, citáty, otázky, ke kterým studenti můžou přidávat svůj komentář.