Centrum informačních technologií FF

Aktualizace e-mailového klienta Roundcube

Pokud máte e-mailovou schránku uloženou na fakultních serverech a používáte webového klienta Roundcube, je nyní možné tohoto klienta používat i na mobilních zařízeních.

2. 3. 2020

Po úspěšném přesunu kritických služeb zpět do našeho datacentra jsme aktualizovali operační systém serverů, došlo při tom také k aktualizaci fakultního webmailu na adrese mail.phil.muni.cz (ukázka nové přihlašovací obrazovky viz obrázek níže).

Aktualizace proběhla automaticky (tedy ne zcela plánovaně), proto o ní informujeme s mírným zpožděním. Jako omluvu doufáme přijmete fakt, že tato verze už je responzivní, takže ji lze používat i v mobilních zařízeních.

Tato zpráva je relevantní pouze pro ty, kdo mají nadále poštu na fakultním poštovním serveru.

Uživatelů, kteří mají poštu převedenou do Office 365, se naopak tato zpráva netýká – ti se k poště přes web nadále hlásí výlučně přes o365.muni.cz.