Katalog IT služeb na MU


POmozte nám s obsahem Snažíme se udržovat katalog aktuální a pracujeme na doplnění dalších informaci, služeb i návodů. Pokud však v katalogu narazíte na chybné či neúplné informace nebo víte o IT službách, které v katalogu chybí, budeme rádi, když nás upozorníte.

Katalog IT služeb vznikl na ÚVT na jaře 2016 s hlavním záměrem poskytnout veřejně informace o informačních a telekomunikačních (ICT) službách dostupných a provozovaných na Masarykově univerzitě.

Hlavním cílem katalogu je centralizovaně poskytnout informace o IT službách na MU. Ke službám je uveden základní popis služby včetně strukturovaných informací o stavu dostupnosti, cílové skupině a ceně služby. Pokud je to možné, jsou poskytnuty základní návody a dokumentace a odkazy na zdroje dalších informací. Katalog dále slouží pro IT a LVT centra jako prostor k prezentaci provozovaných IT služeb a dále taktéž jako nástroj pro přehlednou evidencí činností jednotlivých ústavů a institucí v rámci Masarykovy univerzity.

Studie

Tvorbu katalogu předcházela extensivní analýza 12 zahraničních univerzit (Oxford, Stanford, MIT, YALE...) s cílem zkoumat rozsah a členění katalogů, možnosti procházení skrze role a pohledy (student, zaměstnanec, IT profesionál), integraci uživatelské podpory a v neposlední řadě i komunikování novinek, událostí, výpadků.

Standardy a jednotný styl

Katalog se inspiruje ve standardizaci ITIL (Information Technology Infrastructure Library). Web provozuje webcentrum na platformě umbraco a využívá jednotného vizuálního konceptu webů Masarykovy univerzity. 

Další informace

Přidat službu do katalogu Nahlásit změnu údajů

Určeno pro
student, zaměstnanec, IT expert, absolvent, uchazeč, veřejnost


Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity
+420 549 49 7722
helpdesk@ics.muni.cz


Našli jste chybné/neúplné informace?
Pomozte nám zlepšit kvalitu obsahu

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.