Webináře a jiné novinky v MS Teams

Co si pro nás microsoftí vývojáři přichystali tentokrát? Nově se v MS Teams objevila možnost pořádání webinářů s volbou registrace, ale také například změna a vylepšená možnost sdílení obrazovky či vypnutí kamer účastníků schůzky.

7. 6. 2021

Vyzkoušejte novou funkci pořádání webinářů

V MS Teams přibyla nová funkce určená speciálně pro organizaci a pořádání webinářů. Ty se od „obyčejných“ schůzek liší tím, že nabízejí možnost nastavení registrace. Díky ní budete mít k dispozici také seznam takto registrovaných účastníků.

Výhodou webinářů je také předchystané oprávnění ve schůzce, kdy organizátor a přímo pozvaní uživatelé jsou prezentující, kdežto registrované osoby jsou účastníci, které je potřeba schválit z předsálí. Webináře ocení všichni organizátoři, kteří pořádají různá online školení a vzdělávací kurzy, na které je potřeba se registrovat. 

Nová možnost sdílení

Při sdílení v aplikaci MS Teams se už nezobrazuje lišta s možnostmi dole, ale přímo pod tlačítkem sdílet v pravém horním rohu okna (viz obrázek). Nebojte, funkcionalita jako taková zůstává, mění se pouze vizuální forma. Například pro vybrání konkrétního okna stačí pouze kliknout na možnost Okno a následně vybrat ze seznamu.

Změna rozdělení nastavení v Teams

Obměnou prošlo také rozdělení nastavení v aplikaci MS Teams. Nově tak přes 3 tečky najdete například nastavení či manuální možnost aktualizací, kdežto při kliknutí na vaši fotku či iniciály se zobrazí nastavení stavu, stavové zprávy, změny o365 prostředí (pokud jste host v jiné organizaci) a odhlášení účtu.

Vypnutí kamery konkrétní osobě nebo celé třídě

Nastala situace, kdy je potřeba v roli organizátora zasáhnout a vypnout videopřenosy účastníků? Vyzkoušejte novou funkcionalitu vypnutí kamery v hovoru. Tuto možnost uvidíte u konkrétního účastníka přes Další možnosti (3 tečky) nebo pro všechny přes Další akce (opět 3 tečky – tam, kde stahujete prezenčku). Stalo se, že tuto funkcionalitu nevidíte? Pak je potřeba ověřit, zda daného člověka máte v účastnících (přes Možnosti schůzky).

Vylepšený seznam účastníků

Novou funkcí je také vylepšené zobrazení účastníků a jejich rolí, které je tak pro organizátora přehlednější a komfortnější. Jak se 

Této změny si všimnete při kliknutí na Zobrazit účastníky u vaší schůzky. Pokud má větší počet účastníků, je potřeba, abyste klikli dole na Zobrazit všechny, což vás přehodí do seznamu osob s danou vybranou rolí. Pro navrácení do předchozího menu musíte kliknout na šipku zpět u názvu role.

MS Teams – pro online práci a studium


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.