Nově dostupný nástroj Visio a novinky v MS Teams

Začátek roku 2022 přinesl několik novinek ulehčujících práci s MS Teams a také zdarma přístupnou webovou verzi Microsoft Visio, nástroje pro kreslení schémat a vytváření grafiky.

20. 1. 2022

Bez popisku

Vyzkoušejte webové Visio zdarma

Microsoft Visio je nástroj specializovaný na kreslení schémat a vytváření grafiky a diagramů, který je nově k dispozici zdarma ve své webové verzi. Ocení jej například řešitelé projektů, ale využít je mohou také ti, kteří pracují s modelováním procesů či součástí. Dostanete se na něj buď z webové nabídky aplikací nebo přímo tímto odkazem.

Už žádné dohadování, kdo první zvedl ruku

Při hovorech v MS Teams přibyla malá novinka, díky které odpadne zbytečné dotazování se, kdo první zvedl ruku. Nově totiž v seznamu všech účastníků schůzky uvidíte u zvednutých „paciček“ hlásících se o slovo číselné pořadí, kdo kdy ruku zvedl.

Nechte si přeložit prezentaci přímo v Teams

Pokud důvěřujete digitálním překladačům, můžete si nechat přeložit vaši prezentaci nasdílenou v MS Teams do cizího jazyka. Kromě obligátní angličtiny můžete vyzkoušet také němčinu, španělštinu, francouzštinu, italštinu a další jazyky, které jsou v nabídce.

Sdílení do Teams z webové aplikace Outlooku

Pokud využíváte funkci sdílení mailů do chatu/konverzace týmu v Teams, pak tuto možnost najdete nově také ve webové aplikaci Outlooku.

Bez popisku

Jednodušší sdílení prezentace přímo z aplikace

Další z jednoduchých malých úprav, které potěší a zjednoduší práci. Z desktopové aplikace můžete sdílet prezentaci do probíhající schůzky v Teams, v které jste přihlášeni, přímo přes tlačítko v pravém horním rohu (viz obrázek níže). Aby však tímto způsobem šla prezentace sdílet, musí být uložena na OneDrive nebo Sharepointu.

Pokud tuto vychytávku u sebe nenajdete, nelekejte se. Měla by se objevit po nejbližší aktualizaci balíčku Office. 

Bez popisku

MS Teams – pro online práci a studium


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.