Webhosting pro IT experty


Upozornění

Služba již není poskytována. Obsah stránky není udržovaný.

Tato služba byla nahrazena technologií cPanel, která je nabízená v rámci služby Tvorba a provoz univerzitních webů.

Díky webhostingu si můžete své webové stránky umístit na internet, aniž byste museli mít vlastní server. Tvorba, provoz a spuštění webových stránek vyžaduje technické znalosti. Pokud je máte, můžete dosáhnout vlastního flexibilního řešení. Pokud zkušenosti s tvorbou webu nemáte, doporučujeme využít službu tvorby celouniverzitních webů. 

Parametry a vlastnosti hostingu

Flexibilita Na rozdíl od tvorby celouniverzitních webů, kde má uživatel k dispozici kompletně spravované prostředí (aktualizace, zabezpečení, zálohování…), a řeší tak pouze obsah webu, u webhostingu na Linuxu si musí uživatel zajistit i funkčnost a bezpečnost webového systému. Uživatel si tak spravuje obsah sám, což umožňuje naprogramování funkčnosti na míru. Hosting je vhodný pro provoz webů vyžadujících funkčnost, kterou je potřeba speciálně naprogramovat.
Vlastní redakční systém Hosting umožňuje použití libovolného redakčního systému. Pomůžeme s předinstalací běžně používaných redakčních systémů (Wordpress, Joomla, Drupal)
Technické parametry Server běží na operačním systému Linux a poskytuje standardní programové vybavení (Apache, MySQL, PHP).

Podmínky poskytnutí služby

Služba nezahrnuje vytvoření vlastního webu a jeho správu. Uživatel musí zajistit kvalifikovanou správu celého virtuálního serveru (zálohování, zabezpečení) i webové aplikace (např. CMS systému). Pokud uživatel nemá možnost zajistit kvalifikovanou správu, může ÚVT pomoci při nalezení vhodného správce, anebo doporučujeme použít předinstalované weby s CMS Umbraco, které uživatele odstiňují 

Návody

- Připojení k serveru

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.