Registrace internetových domén


Návod: Registrace domény 2. řádu

Pro zajištění registrace domény 2. řádu uveďte do zprávy formuláře následující údaje:

  1. Název registrované domény – např. domena.czdomena.com apod. Pokud budete chtít registrovat i subdomény (adresa.domena.cz), uveďte prosím jejich výčet. Tyto je možno registrovat i později.
  2. Název a adresa (ulice, čp., město, PSČ) pracoviště – údaje budou použity v položkách vlastník domény a fakturační kontakt.
  3. Osoba zodpovědné za doménu a administrativní kontakt – uveďte jméno a příjmení osoby zodpovědné za doménu a administrativní e-mail, na který budou zasílány od registrátora zprávy týkající se domény, fakturace a blížící se expirace. Je vhodné použít skupinovou adresu pro zajištění zastupitelnosti. Volitelně je možné uvést i telefon.
  4. Typ použitého DNS serveru – ÚVT nabízí pro hostování domén využití vlastních DNS severů (ns.muni.cz, ns2.muni.cz). Pokud je z nějakého důvodu vhodné použít jiné DNS servery, je potřeba uvést příslušný technický kontakt (obvykle správce použitých DNS serverů):
    Technický kontakt (není potřeba uvádět při použití DNS serverů ÚVT)
    DNS servery (není potřeba uvádět při použití DNS serverů ÚVT) 
  5. Elektronická pošta – pokud budete mít zájem na registrované doméně provozovat i elektronickou poštu v rámci Office 365 (tedy adresy jmeno@domena.cz), přiložte k žádosti seznam adres, které mají být funkční, a kdo k nim má mít přístup. Pokud nebudete chtít využít pro poštu Office 365, napište buďto jméno fakultního poštovního serveru, nebo MX záznam poštovního serveru mimo MU.
  6. Délka předplacení – uveďte na kolik let bude doména zaplacena (1 – 10 let).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.