Registrace internetových domén 


Návod: Převod domény 2. řádu do správy MU

Pro zajištění registrace domény 2. řádu uveďte do zprávy formuláře následující údaje:

  1. Název domény, kterou je třeba převést  domena.cz, domena.com apod.
  2. Kontakt na aktuálního majitele  telefonní a e-mailový kontakt na osobu, na kterou je doména registrována. Pro zjištění je možné využít službu www.whois.net.
  3. Přístupové údaje do administrace domény – pokud je nemáte, získáme je od původního majitele v rámci procesu převodu. Pokud je máte, neposílejte je přes formulář, ale nahrajte posléze do úschovny v ISu správce z ÚVT, který bude převod řešit.
  4. Název a adresa (ulice, čp., město, PSČ) pracoviště – údaje budou použity v položkách vlastník domény a fakturační kontakt.
  5. Osoba zodpovědné za doménu a administrativní kontakt – uveďte jméno a příjmení osoby zodpovědné za doménu a administrativní e-mail, na který budou zasílány od registrátora zprávy týkající se domény, fakturace a blížící se expirace. Je vhodné použít skupinovou adresu pro zajištění zastupitelnosti. Volitelně je možné uvést i telefon.
  6. Typ použitého DNS serveru – ÚVT nabízí pro hostování domén využití vlastních DNS severů (ns.muni.cz, ns2.muni.cz). Pokud je z nějakého důvodu vhodné použít jiné DNS servery, je potřeba uvést příslušný technický kontakt (obvykle správce použitých DNS serverů):
    Technický kontakt (není potřeba uvádět při použití DNS serverů ÚVT)
    DNS servery (není potřeba uvádět při použití DNS serverů ÚVT) 
Načítám...

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.