Microsoft Stream

Návod: Kde najít oprávnění pro záznam videohovoru?

1
V aplikaci Stream (na SharePointu) ze spodního menu vyberte Mnou vytvořené projekty.
U požadovaného záznamu schůzky klikněte na Další možnosti (ikona tří teček).

2
Následně z rozevřené nabídky vyberte možnost Sdílet a Kopírovat odkaz.

3
U vytvořeného odkazu je možné přes volbu Nastavení upravit možnosti sdílení.

4
V otevřeném okně Nastavení sdílení je možné nastavit různá oprávnění pro sdílení záznamu  z hovoru nebo schůzky MS Teams:

• Všichni uživatelé – ​umožňuje sdílet záznam s kýmkoliv bez přihlášení (zde pozor na možný únik citlivých dat mimo univerzitní prostředí). U této možnosti je možné nastavit navíc heslo, datum platnosti odkazu a možnosti úprav (omezení stažení, pouze pro čtení nebo povolit úpravy).
  • Lidé v MUNI – ​odkaz bude sdílen se všemi uživateli, kteří mají univerzitní účet. U této možnosti je možné nastavit možnosti úprav (omezení stažení, pouze pro čtení nebo povolit úpravy).
  • Lidé s existujícím přístupem – vhodné pro generování odkazu pro uživatele, kteří k danému souboru již mají přístup z minulosti.
  • Lidé, které zvolíte – ​vytvoření odkazu pouze pro konkrétní uživatele v rámci MUNI, nebo i mimo univerzitu. U této možnosti je možné nastavit možnosti úprav (omezení stažení, pouze pro čtení nebo povolit úpravy).​

Zvolené nastavení se uloží stisknutím tlačítka Použít. Následně je možné odkaz sdílet (např. přes e-mail, v rámci chatu nebo kanálů MS Teams apod.).