Jednotné přihlášení MUNI

Migrace na nové Jednotné přihlášení MUNI

Webové služby, do kterých se dosud dalo přihlásit přes sekundární heslo, přechází nejpozději od 1. června 2020 na Jednotné přihlášení MUNI. Nově se do nich bude přihlašovat přes UČO a primární heslo, změna se dotkne i vizuálního vzhledu.

Změna se dotkne desítek veřejných i podpůrných webových služeb ve správě MUNI, např. ezdroje.muni.cz, elf.phil.muni.cz, video.muni.cz či kompas.muni.cz.

Dále také cca 3000 služeb celostátních či celosvětových, do kterých se hlásíte výběrem univerzity v eduID.cz a následně univerzitními údaji, např. ebscohost.com, kramerius-vs.mzk.cz či bookport.cz.

Naopak se to nedotkne jiných než webových služeb, které také využívají sekundární heslo, ale do kterých se hlásíte jinak než přes Jednotné přihlášení MUNI, např. přihlašování do univerzitního PC, k VPN či Eduroamu.

Některé služby již byly migrovány, např. INET, Office365, služby SKM a MUNISHOP. Z pohledu uživatele se změní vzhled přihlašovací stránky, která je již v jednotném vizuálním stylu MU, ukázka viz níže. Důvod přechodu je především zvýšení zabezpečení procesu přihlašování a rozšíření funkcionality směrem k poskytovatelům služeb.

POZOR!: Pokud máte heslo uložené z minulosti v prohlížeči a ten vám jej automaticky vyplní do nového přihlášení, ke službě se nepřihlásíte. Je potřeba zadat primární heslo.