Centrum informačních technologií FF

Hledáme nového kolegu/novou kolegyni na pozici kurátor.

Pozice je vhodná například pro absolventy KISKu nebo příbuzných oborů.

4. 1. 2022

KOHO HLEDÁME?

Zajímají tě digitální knihovny, platformy nebo otázky otevřené vědy? Pak rozhodně čti dál. Hledáme někoho, kdo s námi bude řešit návrhy a tvorbu digitálních platforem, které se stanou součástí infrastruktury Digitalia MUNI ARTS. U Digitální knihovny FF MU vstoupíš do ustálené platformy, kde je potřeba dohlédnout zejména na konzistenci metadatového popisu. Máš dobré komunikační schopnosti? Výborně – využiješ je při komunikaci uvnitř týmu (kurátoři, programátoři, vedení), ale také přímo s výzkumníky z různých oborů. Budeš se spolu s námi účastnit konzultací, workshopů nebo třeba neformálních setkání s výzkumníky z různých humanitních oborů.

KDO JSME?

Jsme tým z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, který buduje celofakultní infrastrukturu digitálních platforem Digitalia MUNI ARTS. Pomáháme akademikům interaktivně zpřístupnit jejich výzkum, ať už se jedná o 3D objekty, digitální knihovny, prostorové znázornění dat aj. Zároveň nás baví vytvářet prostor pro sdílení zkušeností a tipů napříč humanitními obory, protože FF MU má v oblasti digitálních humanitních věd co nabídnout. Spravujeme také Digitální knihovnu FF MU, která poskytuje otevřený přístup k plným textům akademických prací vydaných na FF MU.
Do výběrového řízení se můžete hlásit do 7. 1. 2022

Podrobnosti o pozici a přihláška