CIKT FSS MU

Centrum informačních a komunikačních technologií FSS MU

CIKT podporuje všechny typy výzkumných, vědeckých, výukových a společenských aktivit na fakultě.Tvoří a provozuje centrum servisních služeb, bez kterých si lze provoz a rozvoj fakulty jen těžko představit... Citace z Výroční zprávy FSS

Kým jsme a čím se zabýváme

Jsme součástí IT komunity Masarykovy univerzity. Máme na starosti lokální IT podporu na Fakultě sociálních studií, správu fakultní infrastruktury a domény fss.muni.cz. Ve své práci uplatňujeme doporučení a nejlepší praktiky standardu pro řízení a správu služeb v informačních technologiích. Podílíme se na projektech vytvoření Katalogu služeb a univerzitního  help desku. IT komunita přináší silný synergický efekt při řešení požadavků uživatelů a rozvoji IT na MU.

Staráme se o servisní služby pro zaměstnance a studenty, instalujeme a provozujeme studentské a zaměstnanecké počítače, připravujeme instalace software a instalujeme software, zajišťujeme zkoušení v PC učebnách

Provozujeme fakultní infrastrukturu, staráme se o počítačovou síť, servery, síťové služby.

Pečujeme o audiovizuální techniku v učebnách a posluchárnách a při akcích v Atriu či na jiných místech FSS. AV techniku si u nás můžete objednat, půjčíme vám ji, ale pouze v prostorách fakulty.

Zabýváme se i rozvrhováním, za využití programu UniTime připravujeme, ve spolupráci s katedrovými rozvrháři, rozvrhy, vkládáme do ISu a koordinujeme využití prostor FSS pro výuku a akce schválené vedením fakulty.