Podzimní novinky v Microsoft 365

Tým spravující Microsoft 365 si pro vás připravil několik novinek pro větší bezpečnost i snadnější správu týmů. V Outlooku přibude upozornění na nové odesílatele e-mailů, což zvyšuje ochranu před phishingem. Automatická správa členů v Teams zase výrazně usnadní řízení týmů. A dojde také k mazání týmů typu třída v Teams z podzimního semestru 2020, doporučujeme proto pohlídat si přenos a zálohování obsahu.

9. 10. 2023

V Outlooku přibude upozornění na nové odesílatele

Během října se objeví v MS Outlooku novinka v podobě upozornění na nové odesílatele. Pokud vám tedy přijde zpráva od odesílatele, se kterým jste v kontaktu poprvé nebo si zprávy vyměňujete jednou za čas, zobrazí se v těle e-mailu následující informace:

Tahle vychytávka přispívá především k ochraně uživatelů před phishingem. Pokud se totiž útočník snaží podvrhnout adresu, ze které obvykle dostáváte poštu, objeví se výše zmíněné varování. Například když běžně komunikujete s tajemníkem fakulty, ale najednou vám přijde e-mail z adresy TAJEMN1K@FAKULTA.MUNI.CZ (kde si nemusíte všimnout záměny písmene), výše zmíněné varování vás upozorní, že něco není v pořádku a může se jednat o phishingový útok.

Automatická správa členů týmů Teams

Od října je možné využít tzv. automatizovanou správu členů v týmech MS Teams, a to například podle zaměstnanců na pracovišti nebo podle jiných pravidel. K automatické správě týmů v Teams je možné využít skupiny v Informačním systému MU. Tato funkce však není určena pro týmy určené pro výuku – pro ty i nadále využívejte možnost založení týmu v IS MU.

Nevíte si rady, jak nastavit automatickou správu členů týmů v Teams? Kontaktujte své fakultní IT oddělení.

Mazání týmů typu třída z podzimu 2020

Ke dni 25. listopadu 2023 dojde ke smazání týmů typu třída v MS Teams, které byly založeny v Informačním systému MU v podzimním semestru 2020. Pokud jste jako vyučující vlastníci příslušných týmu, doporučujeme provést kontrolu, zda máte všechen obsah převeden – a nedojde tak k jeho ztrátě.