ISIC – jedna karta, dva účty

Nabili jste si ISIC v menze, ale chcete s ním platit i jinde? Karta ISIC slouží rovnou pro dva účty, jeden do menzy, druhý pro ubytování a další služby. Máte tedy jistotu, že peníze na nájem neprojíte. Podívejte se, jak přesně to funguje.

Jako studenti prezenční formy studia dostanete při nástupu na MUNI studentskou kartu ISIC. S ní si můžete třeba půjčovat knihy, získat spoustu slev či přístup do mnoha univerzitních budov a místností. Zároveň pomocí ISIC karty můžete platit za ubytovací služby, jídlo v menze a tiskové služby. Nejedná se však pouze o jeden účet, ISIC totiž slouží jako platební karta hned pro dva účty.

Bankovník

SUPO účet – zaplatíte tiskové služby nebo ubytování

Ubytování na kolejích, tiskové služby a nákup v Obchodním centru MU zaplatíte přes účet SUPO MU (zkratka pro systém úhrad pohledávek za osobami Masarykovy univerzity). Ten si aktivujete ručně v systému INET MU tím, že potvrdíte souhlas s podmínkami a vložíte první částku na účet (minimálně 50 korun). SUPO se nabíjí penězi přes bankovní příkazy, inkasem, poštovní poukázkou, bankovníky a výjimečně i přes pokladny MU.

Bankovníky jsou velké boxy na stěně, díky kterým můžete okamžitě převést peníze na svůj SUPO účet. Po přiložení ISIC karty vložíte do boxu peníze, které se vám hned načtou na účet. Bankovník však přijímá pouze papírové bankovky, nikoliv mince. Po Brně jich je celkem 16 a všechny se nacházejí v budovách univerzity, nejčastěji v knihovnách, studovnách a na kolejích.

Kredit – když už se hlad nedá vydržet

Pro to, abyste zaplatili za stravování v menzách MUNI, není potřeba nic ručně aktivovat. Účet se vytvoří automaticky v okamžiku, kdy se stanete studenty univerzity s aktivní kartou ISIC. Spravovat účet, zjišťovat ceny a jídelníček a tvořit objednávky lze online přes aplikaci WebKredit či MobilKredit, nebo také přes snímače v menzách. Peníze na účet vložíte přes pokladny v menzách nebo převodem ze SUPO účtu. Zde je však důležité oba účty propojit. Více informací o převodu mezi aplikacemi najdete tady.