Desktopová aplikace MS Teams v novém hávu

Nové funkce, líbivější vzhled nebo plynulejší a rychlejší chod. To jsou jedny z výhod, které se pojí s přepnutím desktopové aplikace Microsoft Teams do nové verze, ke kterému právě dochází.

26. 3. 2024

Jak jste si někteří všimli, desktopová aplikace Microsoft Teams se přepnula do nové verze, což se sebou přináší několik novinek. Jsou jimi například:

• Rychlejší a plynulejší chod aplikace (nová verze potřebuje až o polovinu méně paměti)
  • Přepracovaný design ladící s motivy nových verzí Windows 11
  • Podpora přihlášení k více pracovním nebo školním účtům (MTMA Multi-Tenant Multi-Account)
  • Oznámení přímo u ikony na hlavním panelu, přeposílání zpráv v chatu a mnoho dalšího...

Detailní přehled nových funkcí je pak uveden v článku​ přímo na webových stránkách Microsoftu. Stále ještě zůstává zachována možnost přepnutí do Teams Classic, tato možnost ale bude trvat ale pouze do poloviny května, kdy budou k dispozici už jen nové verze.

V případě problémů s novou verzí neváhejte kontaktovat své Centrum informačních technologií na fakultě nebo technickou podporu Service Desk na e-mailu it@muni.cz.