Centrum informačních technologií FF
Kancelář e-learningu

Aktivity probíhají v rámci projektu NPO MUNI 3.2.1 SC A2 – Rozvoj v oblasti distanční výuky, online výuky a blended learning za finanční podpory Evropské unie a MŠMT ČR a realizuje je Centrum informačních technologií FF MU. Registrační číslo projektu NPO_MUNI_MSMT-16606/2022.

Výpůjčky XR headsetů pro vyučující a zaměstnance FF MU

Vyučujete a pracujete na FF MU a chcete vyzkoušet možnosti virtuální reality ve vlastní výuce, projektech nebo pracovní agendě? V rámci projektu NPO „MUNI 3.2.1“ nabízíme zapůjčení VR headsetů Meta Quest 2 včetně individuálního zaškolení k jejich používání.

V headsetech budete mít připravenou vybranou sadu aplikací, které vám pomůžou seznámit se s technologii virtuální reality a její potenciálem v oblasti vzdělávání.

Výpůjčky XR headsetů jsou realizovány v rámci projektu NPO MUNI 3.2.1 SC A2 - Rozvoj v oblasti distanční výuky, online výuky a blended learning.

Zaškolení k XR headsetům probíhají ve spolupráci s Ústřední knihovnou FF v prostorách Makerspace, viz https://knihovna.phil.muni.cz/prostory/makerspace

Meta Quest 2

XR headsety k zapůjčení

Meta Quest 2 (celkově 6 ks)

• parametry: All-in-one headset, kapacita úložiště 128 GB
  • příslušenství: Přepravní pouzdro, pevný headstrap, ovládače, nabíječka, facial interface kit

Jak si zařízení vypůjčit jako zaměstnanec nebo vyučující

Pozn. Zařízení půjčujeme primárně zaměstnancům FF MU, kteří mohou využít naši aplikaci pro výpůjčky (tlačítko vpravo). Externisty prosíme, aby nám napsali individuálně na elf@phil.muni.cz

Jak na vypůjčení XR headsetu

1. Přejděte do rezervační aplikace pomocí tlačítka vpravo.
  2. Přihlaste se do aplikace univerzitním Microsoft účtem ve tvaru učo@muni.cz
  3. Povolte nezbytná oprávnění aplikace
  4. Klikněte na tlačítko „Chci půjčit headset“
  5. Vyberte jedno z dostupných zařízení a vyplňte potřebné údaje.
  6. Zaškolení a vyzvednutí zařízení proběhne dle individuální domluvy. Preferovaný termín můžete uvést do políčka „Další komentáře“
  7. Klikněte na tlačítko „Potvrdit rezervaci“.

Jak na vrácení XR headsetu

1. Přejděte do naší aplikace pomocí tlačítka vpravo.
  2. Přihlaste se do aplikace univerzitním Microsoft účtem ve tvaru učo@muni.cz

3. Klikněte na tlačítko „Chci vrátit headset“

4. vyplňte potřebné údaje.

5. Vrácení zařízení proběhne dle individuální domluvy. Preferovaný termín můžete uvést do políčka „Komentáře pro vrácení“

6. Klikněte na tlačítko „Potvrdit termín vrácení“

7. V domluvené datum a čas vrácení se dostavte do Kanceláře e-learningu FF MU.

V případě jakýchkoliv nejasností nebo potíží nás neváhejte kontaktovat na adrese elf@phil.muni.cz