Novinky v MS Teams pro lepší spolupráci

Společnost Microsoft vyslyšela své uživatele a jejich návrhy na zlepšení, a tak nástroj MS Teams nabízí několik novinek a žádaných funkcionalit pro lepší komunikaci a spolupráci. 

22. 5. 2020

1. Jako ve škole – přihlaste se o slovo

Už není potřeba se během videokonference „hlásit o slovo“ skrze chat. Nyní stačí kliknout v akční nabídce na symbol ruky, která je zobrazena vedle vašeho jména v přehledu i náhledu účastníků během videokonference. Nejlépe to lze vidět přes možnost Zobrazit účastníky. Po ukončení doporučujeme nezapomenout dát ruku dolů, tedy opětovně kliknout na symbol ruky.

2. Seznam účastníků schůzky

Už nemusíte pracně dohledávat v historii schůzky, stačí pouze kliknout na možnost Zobrazit účastníky a následně Stáhnout prezenční listinu. Stáhne se prezenční listina schůzky ve formátu csv. s účastníkem, akcí uživatele a časovou známkou. Tohle platí pouze pro organizátora schůzky.

3. Chaty do nového okna

Taky vás štvalo to věčné překlikávání? Pro jednodušší a srozumitelnější komunikaci lze nyní otevřít jednotlivé chaty do nových oken.

4. Zobrazení 9 streamů

Místo původních 4 náhledů účastníků schůzky můžete nyní vidět 9 účastníků.

5. Oprávnění probíhající schůzky

Zapomněli jste nastavit před schůzkou oprávnění dané schůzky přes Možnosti schůzky? Přes tlačítko Zobrazit účastníky máte možnost kliknout na Správu oprávnění a nastavit oprávnění v probíhající schůzce. Tohle opět platí pouze pro organizátory schůzky.

6. Ukončení schůzky pro všechny účastníky

V dalších akcích (3 tečky) naleznete možnost Ukončit schůzku. Může se to hodit například vyučujícím pro ukončení hodiny, ale samozřejmě i komukoli jinému.

Upozorňujeme, že novinky se propisují postupně, takže se nelekněte, pokud je u sebe zatím nevidíte.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.