Nezaspi start a zjednoduš si studium

Začal semestr a ty jsi na univerzitě poprvé? Mrkni na nejdůležitější IT služby, aby se ti lépe studovalo.

Wi-Fi

Poskytujeme ti rovnou dvě univerzitní Wi-Fi sítě. Pro připojení do hlavní sítě eduroam stačí zadat přihlašovací jméno UČO@muni.cz a sekundární heslo. Nejedete ti Wi-Fi eduroam na mobilu? Mrkni jak na to pro: Android 4.3+, iOSAndroid 4.2 a starší.

Jako pomocná síť slouží na univerzitě síť MUNI. K ní se přihlásíš pomocí UČO a opět sekundárního hesla.

MS Office 365

Pracuj online a zjednoduš si studium. Nainstaluj si zdarma balíček Microsoft Office 365 až na pět zařízení a využívej nástroje ke komunikaci, ukládání dat a spolupráci. Více o jednotlivých vychytávkách a aplikacích najdeš na it.muni.cz/office365.

Mrkni taky na návod k přihlášení a instalaci.

Celouniverzitní počítačová studovna

Celouniverzitní počítačovou studovnu (CPS) se 115 počítači a dalšími místy pro notebooky najdeš na Komenského náměstí 2. Unikátní nonstop 24/7 provoz ti zajistí komfort ať už pro samostudium, tak pro spolupráci v kolektivu. K přihlášení na počítače v CPS použiješ své UČO a sekundární heslo. Přehled ostatních univerzitních počítačových studoven a jejich aktuální obsazenost najdeš na it.muni.cz/studovny.

Tisk, kopírování, scan

Nechceš běhat po městě a hledat, kde si vytisknout seminárku? Ve všech univerzitních studovnách (i na dalších místech) můžeš tisknout, kopírovat a skenovat na multifunkčních tiskárnách. Všechna zařízení jsou samoobslužná a platí se přes vlastní SUPO účet. V CPS pak zvládáme také velkoformátové tisky plakátů a konferenčních posterů a dokonce máme 3D tiskárnu. Další informace a přehled tiskáren najdeš na it.muni.cz/tisk.

Vzdálený přístup VPN

Díky virtuální privátní síti (VPN) se dostaneš z pohodlí domova nebo ze zahraničí ke službám dostupným pouze z univerzitní sítě, například k placeným informačním zdrojům. Stačí ti k tomu nainstalovat si speciální aplikaci a zadat tvé UČO a sekundární heslo. Další podrobnosti najdeš na it.muni.cz/vpn.

A tip na konec! MUNIMAPY

Nemůžeš najít posluchárnu, ve které máš přednášku? Munimapy přehledně zobrazují prostory všech budov Masarykovy univerzity vč. místností. Najdeš je na muni.cz/mapa.