FF Zabezpečení zkoušek


Návod: Postup pro přihlášení pod zkouškovým účtem

Standardní testování

1. Při přihlášení k počítači studenti použijí následující údaje:

 

POUZE ELF

MIMO ELF

uživatelské jméno

PHIL\zkouska

PHIL\zkouska1

heslo

ff

ff

2. Po přihlášení se automaticky spustí prohlížeč s přihlašovací stránkou Elfu. Dále mohou studenti pokračovat, jak jsou zvyklí.

3. Od počítačů se studenti odhlásí pomocí klávesové zkratky CTRL + ALT + DEL.

Testování s Wordem

1. Pro přihlášení studenti použijí následující údaje:

uživatelské jméno

PHIL\zkouskaw2

heslo

ff

2. Po přihlášení se spustí textový editor MS Word a internetový prohlížeč. Mezi oběma programy lze přepínat pomocí klávesové zkratky ALT + TAB.

3. Pokud mají studenti připravené zadání, otevřou jej pomocí volby Otevřít v záložce Soubor. Zadání naleznou ve složce X.

4. Na začátku studenti svůj dokument v textovém editoru uloží pomocí volby Uložit jako v záložce Soubor. Pro přehlednost doporučujeme soubory ukládat do složky X a jako název souboru použít jméno a UČO studenta. Studenti by měli dokument poprvé uložit, ještě než začnou psát, a při psaní pak svoji práci průběžně ukládat.

5. Při odevzdávání souboru se studenti přepnou do internetového prohlížeče, přihlásí se do Elfu a vyhledají kurz a úkol, do kterého mají práci odevzdat. Jako řešení úkolu pak odevzdají uložený soubor se svým textem.

6. Nyní mohou studenti zavřít textový editor a pomocí zkratky CTRL + ALT + DEL se odhlásit od počítače.

Přímo v učebně doporučujeme postup i další důležité informace promítnout studentům na plátno či napsat na tabuli. K tomu můžete využít naše návody ve formátu PDF:

Podrobný popis práce se zkouškovými účty i dalších metod zabezpečení testů najdete v tomto návodu (vyžaduje přihlášení).

Související služba

Zabezpečení zkoušek

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.