Tiskové služby pro zaměstnance


Návod: Připojení k tiskárnám FF z domova (Windows)

Pro instalaci je zapotřebí mít na počítači nainstalovaný .NET Framework 2.0. Pokud vám v průběhu instalace SafeQ naskočí chybová hláška, postupujte nejprve dle návodu instalace .NET Framework a až poté pokračujte na návod níže.

1
Připojte se k VPN MU pomocí příslušného návodu (je nutné pouze, pokud nejste připojeni k síti Eduroam).

 

2
Stáhněte SafeQ klienta a ve staženém balíku souborů spusťte „safeQ001“. Výzvy ke schválení přístupu vždy potvrďte tlačítkem „Ano“.

3
Při prvním spuštění souboru safeQ001 Windows vypíše hlášku o zablokování programu. Programu proto musíte udělit výjimku tak, že kliknete v tomto okně na „Další informace“. Jestliže používáte starší verzi systému Windows, zřejmě se s tímto upozorněním nesetkáte a můžete v návodu pokračovat bodem 5.

4
Nyní vyberte „Přesto spustit“, čímž si systém Windows zapamatuje výjimku a již nebude program považovat za bezpečnostní riziko.

5
Po dokončení instalace byste měli mít tiskárnu Q5-PHIL v seznamu tiskáren. Do vyhledávacího pole v nabídce start napište tiskárny a následně se vám zobrazí možnost přejít do nastavení "Tiskárny a skenery". Přejděte do této sekce kliknutím.

 

Vyberte tiskárnu SQ-PHIL na phil-server3.phil.muni.cz a klikněte na Otevřít frontu. Ve zobrazeném okně potom klikněte v nabídce na "Tiskárna" a následně "Vlastnosti". 

6

V okně, které se zobrazí nyní přejděte do záložky "Porty" a z nabídky vyberte položku s popisem SafeQ Secure Port. Po výběru byste měli mít možnost kliknout na tlačítko "Konfigurovat port".

Nyní se vám zobrazení nastavení, do nějž zadáte vaše UČO (do položky Text). Potvrďte nastavení a následně by tiskárna již vždy měla automaticky vaše UČO přiřadit (toto nastavení tedy stačí provést vždy jen jednou).

7
Když poté přijdete k tiskárně na vašem pracovišti s vaší zaměstnaneckou kartou (nebo ITIC/ISIC), začne se po jejím přiložení soubor tisknout.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.