Terminálové servery

Návod: Připojení k serveru UCN (TServer)

Služba TServer je dostupná pouze z univerzitní sítě. Pokud se v ní nenacházíte, je nutné se nejprve připojit k VPN Masarykovy univerzity.

Windows 10

1
Pro připojení k terminálovému serveru použijte funkci Připojení ke vzdálené ploše ve vašem počítači.

Typicky je dostupná přes nabídku Start ve složce Příslušenství Windows.

2

3
Pokud se objeví okno s přednastaveným přihlašovacím jménem, zvolte Další možnosti a následně Použít jiný účet. V opačném případě pokračujte k bodu 4.

4
Objeví se přihlašovací dialog, jako uživatelské jméno zadejte UCN\vaše_UČO a jako heslo použijte vaše sekundární heslo.

Podle verze klienta Připojení ke vzdálené ploše může dojít také k připojení k přihlašovací ploše přímo na straně serveru, kde zadejte stejné přihlašovací údaje uvedené výše.

5
Pokud se k terminálovému serveru přihlašujete poprvé, po úspěšné autentizaci vyskočí okno ohledně certifikátu předloženého ze strany terminálového serveru, který není možné ověřit.

Pokud je v poli Název certifikátu ze vzdáleného počítače uvedeno jméno tserverX.ucn.muni.cz, přičemž místo X se můžete setkat s čísly 1, 2, 3, 4 a 5, je vše v pořádku a můžete bez obav kliknout na tlačítko Ano a jste připojeni.

Windows 7

1

Typicky je dostupná přes nabídku Start ve složce Příslušenství.

2
Do pole Počítač zadejte adresu terminálového serveru tserver.ucn.muni.cz a následně klikněte na tlačítko Připojit.

3

4