ECON Terminálové servery

Terminálový server je počítač, který lze po autentizaci vzdáleně obsluhovat tak, jako byste seděli přímo u jeho monitoru. Lze tak například využívat software instalovaný na vzdáleném počítači, využívat na něm uložená data nebo se pomocí něj připojit k dalším zařízením.

Terminálový server na ESF – Orion

Po přihlášení k terminálovému serveru Orion mohou studenti spouštět zde nainstalované aplikace ASPI, Witness, MS Dynamics NAV 2018, Statistica, Pohoda nebo TaxEdit. Program ASPI je možné spouštět hned po přihlášení na server (ikonka ASPI na ploše). Není třeba stahovat klienta ASPI, nebo zadávat licenční údaje, tak jak je to nutné při využití licence z Právnické fakulty.

Z licenčních důvodů je přístup na terminálový server umožněn pouze studentům ESF. Zaměstnanci fakulty přístup na terminál nemají!

Připojení a přihlášení na server

K serveru Orion je možné se přihlásit až po připojení do univerzitní sítě pomocí VPN (Virtual Private Netvork): Připojení z domova (VPN). Teprve po úspěšném přihlášení do univerzitní sítě mohou studenti přistoupit k připojení na terminálový server Orion.

V systémech Windows 10 (a novějších) je tento přístup možný pomocí technologie Připojení ke vzdálené ploše. Ze zařízení APPLE je možné k terminálovému serveru přistupovat např. prostřednictvím klienta Microsoft Remote Desktop

Přihlašovací údaje:

Do kolonky "Počítač" zadejte text:
orion.ucn.muni.cz, nebo IP adresu 147.251.190.14.
Přihlašovací údaje/login:
UCN\vašeUČO
Heslo: sekundární heslo IS

Související služby

 

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních a komunikačních technologií ECON (CIKT ECON).

Připojení na Windows 10

Přesměruje na návod "Jak používat vzdálenou plochu" od Microsoft.

Připojení na Apple

Přesměruje na aplikaci "Microsoft Remote Desktop" od Apple.

Zaslat požadavek technikům

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.