CIKT FSS MU

V MS Outlook přibylo upozornění na nové odesílatele

25. 10. 2023

Dobrý den, vážené kolegyně a kolegové,

od včerejška (24. 10.) se objevila v MS Outlooku novinka v podobě upozornění na nové odesílatele. Pokud vám tedy přijde zpráva od odesílatele, se kterým jste v kontaktu poprvé nebo si zprávy vyměňujete jen jednou za čas, zobrazí se v těle e-mailu následující informace:

Emaily z adresy napriklad@email.com nedostáváte moc často.

Toto opatření přispívá především k ochraně uživatelů před phishingem. Pokud se totiž útočník snaží podvrhnout adresu, ze které obvykle dostáváte poštu, objeví se výše zmíněné varování. Například když běžně komunikujete s tajemníkem fakulty, ale najednou vám přijde e-mail z adresy TAJEMN1K@FAKULTA.MUNI.CZ (kde si nemusíte všimnout záměny písmene), výše zmíněné varování vás upozorní, že něco není v pořádku a může se jednat o phishingový útok.