Návod: Připojení k síti Eduroam přes kabel


 Provoz této služby byl ke dni 11. 8. 2022 ukončen. Návod již z tohoto důvodu není udržován. Děkujeme za pochopení.

1
Zajistěte/zkontrolujte ve svém počítači spouštění služby Automatická konfigurace pevné sítě ("Wired AutoConfig")

V nabídce start klepněte na lupu, která vám otevře vyhledávací pole. Do vyhledávacího pole napište „Správa počítače“.  V nově zobrazeném okně rozklikněte položku „Služby a aplikace“ a v následující nabídce rozklikněte nabídku „Služby“ a zde vyberte „Wired AutoConfig Service“. Klikněte na tuto položku pravým tlačítkem a vyberte „Vlastnosti“.

 

2
V novém okně nastavte typ spouštění na Automatický. V tomto okně také službu hned spusťte tlačítkem Spustit (samozřejmě pokud už neběží).
Pomocí Ok uzavřete dialog Vlastnosti.

3
Nyní je nutné zapnout ověřování síťového připojení pomocí metody 802.1X, PEAP obdobně jako v případě bezdrátového eduroamu.

Klepněte pravým tlačítkem na ikonu síťového připojení (vpravo dole vedle hodin). Klepněte na Otevřít nastavení síť a internet (někdy také "Otevřít cetrum síťových připojení a sdílení"). V okně v pravé části zvolte položku Změnit nastavení adaptéru.

4

Klepněte pravým tlačítkem myši na Síťový adaptér pro připojení kabelem (někdy též nazváno jako „Ethernet“) a zvolte Vlastnosti.

5
V následujícím dialogu klepněte na kartu Ověřování. Zatrhněte položku Povolit ověřování podle standardu IEEE 802.1X, ve Zvolte metodu ověřování v síti: vyberte Microsoft: Protokol PEAP (Protected EAP), stiskněte tlačítko Nastavení.

6
Zatrhněte položku Ověřit certifikát serveru. Dále zatrhněte Připojit k těmto serverům: a do formuláře napište: 
radius1.muni.cz;radius2.muni.cz. V okně důvěryhodných kořenových autorit zatrhněte DigiCert Assured ID Root CA.

V sekci nadepsané jako Vyberte metodu ověřování zvolte Zabezpečené heslo (EAP-MSCHAP v2) a stiskněte tlačítko Konfigurovat.

 

 

7
Zde odstraňte zatrhnutí položky Automaticky použít mé uživatelské jméno a heslo (a doménu, pokud existuje) pro přihlášení k systému Windows. Potvrďte tlačítkem Ok.

Vše dále potvrďte tlačítkem OK.

8
Připojte počítač do zásuvky a po zobrazení přihlašovacího formuláře se přihlaste.


Uživatelské jméno: UČO@muni.cz.
Heslo: Vaše sekundární heslo

Související služba

IT podpora zaměstnaneckých PC

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.