Centrum informačních technologií FF

Vlastní záznam s obličejem i prezentací

27. 3. 2020

Potřebujete nástroj pro záznam svých přednášek a prezentací studentů? Jedním z vhodných nástrojů je Relay. Uživatel si v tomto nástroji může nastavit, jestli natáčet pouze obrazovku počítače s prezentací (například v PowerPointu) samostatně nebo i se svým obličejem prostřednictvím webkamery.

Natočený záznam se uloží automaticky do fakultního Medialu, kde bude možné si výstupy studentů prohlížet (nejprve vám ovšem student musí vygenerovat a nasdílet odkaz na video). Není sice možné natáčet živé vysílání, avšak nástroj je ke stažení zdarma a jeho ovládání je jednoduché.

Medial a Relay jsou standardně přístupné pro uživatele z FF. Pokud nejste studentem ani zaměstnancem naší fakulty, ale na MU působíte a máte zájem o využití tohoto programu, kontaktujte kolegy na elf@phil.muni.cz, aby provedli potřebná nastavení.

Relay je možné používat pouze na systémech Windows a je lepší nepoužívat pro natáčení Bluetooth zařízení (mohou být problémy s jejich připojením).

Jak s programem Relay pracovat a další informace najdete v naší dokumentaci.